Stājas spēkā kriminālatbildība par auto vadīšanu reibumā virs 1,5 promilēm

TVNET
Stājas spēkā kriminālatbildība par auto vadīšanu reibumā virs 1,5 promilēm
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 5
Foto: Valsts policija

No 25. novembra stājas spēkā grozījumi Krimināllikumā – kriminālatbildība par transportlīdzekļa vadīšanu vai mācīšanu vadīt transportlīdzekli, ja izelpotā gaisa vai asins pārbaudē konstatētā alkohola koncentrācija asinīs pārsniedz 1,5 promiles.

Kriminālatbildība paredzēta arī par transportlīdzekļa vadīšanu vai mācīšanu vadīt transportlīdzekli, atrodoties narkotisko, psihotropo, toksisko vai citu apreibinošu vielu ietekmē.

Tāpat personai, kura vadījusi transportlīdzekli reibumā vai atteikusies no alkohola, narkotisko, psihotropo, toksisko un citu apreibinošu vielu ietekmes pārbaudes, konfiscēs tai piederošo transportlīdzekli. Gadījumā, ja noziedzīgais nodarījums tiks izdarīts ar citai personai piederošu transportlīdzekli, no vainīgā paredzēts piedzīt pilnu vai daļēju šī transportlīdzekļa vērtību.

Pamatojoties uz Valsts policijas datiem, pārkāpumu skaits, kuri ir saistīti ar transportlīdzekļa vadīšanu, atrodoties apreibinošu vielu ietekmē, diemžēl būtiski nesamazinās, tāpat aizvien lielākā daļa no fiksētajiem autovadītājiem, kuri braukuši alkohola reibumā, ir bijuši īpaši lielā alkohola reibumā – virs 1,5 promilēm. Šogad no gada sākuma līdz 20. novembrim Valsts policija ir fiksējusi 3774 autovadītājus, kuri vadījuši spēkratu, būdami alkohola reibumā.

Tēmas
Nepalaid garām!
Uz augšu