S, 10.12.2022.

Kijiva: Krievijas sāktajā karā Ukrainā varētu iesaistīt līdz 15 000 Baltkrievijas karavīru

TVNET/LETA
Kijiva: Krievijas sāktajā karā Ukrainā varētu iesaistīt līdz 15 000 Baltkrievijas karavīru
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 10
Krievijas karavīri.
Krievijas karavīri. Foto: Ingrid Pakats/Shutterstock

Baltkrievijas karavīru morāli psiholoģiskais stāvoklis ir zemā līmenī, un vairums nevēlas karot pret Ukrainu, tomēr ir 10-15 tūkstoši cilvēku, kas varētu piedalīties Krievijas "specoperācijā" pret Ukrainu, brīfingā pavēstīja Ukrainas armijas ģenerālštāba galvenās operatīvās pārvaldes priekšnieka vietnieks Oleksijs Hromovs.

Baltkrievijas militārā vadība nolēmusi līdz 28.novembrim pagarināt nacionālo bruņoto spēku gatavības pārbaudi, arī piesaistot virsnieku grupas no Krievijas. Šī pārbaude notiek kopš maija.

"Aptuveni 10 līdz 15 tūkstoši Baltkrievijas drošības struktūru personālsastāva cilvēku gatavi piedalīties Krievijas tā dēvētajā specoperācijā. Pirmkārt, augstās materiālās atlīdzības pievilcīguma pēc," sacīja Hromovs.

Laikā no 23. līdz 28.novembrim iespējama situācijas saasināšanās uz Krievijas-Ukrainas robežas, kam Krievija gatavo savu karaspēku.

"Tiek pausts, ka NATO un Ukraina gribēs sagrābt miermīlīgās Baltkrievijas un Krievijas pierobežas rajonus," sacīja Ukrainas ģenerālis.

Ņemot to vērā, nevajadzētu izslēgt iespēju, ka uz robežas var notikt provokācijas.

Iepriekš Ukrainas armijas ģenerālštābs sociālajos tīklos publicēja aicinājumu Baltkrievijas tautai nepieļaut valsts ievilkšanu Krievijas karā pret Ukrainu.

"Mēs neesam atbildējuši ne uz vienu bruņotās agresijas izpausmi no jūsu teritorijas. Turklāt mēs neplānojam un negrasāmies veikt nekādas agresīvas darbības Baltkrievijas teritorijā. Tā ir Ukrainas oficiālā nostāja," teikts vēstījumā baltkrieviem.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu