Pk, 27.01.2023.

Londona: Krievija pret Ukrainu izmanto vecas raķetes, kam nomontētas kodolgalviņas

LETA/BBC
Londona: Krievija pret Ukrainu izmanto vecas raķetes, kam nomontētas kodolgalviņas
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 11
Foto: EPA/Scanpix

Krievijas karaspēks pret Ukrainu izmanto vecas spārnotās raķetes, kam nomontētas kodolgalviņas, teikts jaunākajā Lielbritānijas izlūkdienesta publiskajā ziņojumā par stāvokli Ukrainas frontēs.

"Atvērtajos avotos publicētajās fotogrāfijās redzama gaisa bāzējuma raķete "AS-15 Kent" (kā raķetes H-55 tiek dēvētas atbilstoši NATO klasifikācijai), kas, pēc visa spriežot, tika notriekta," teikts ziņojumā.

Šīs raķetes tika izstrādātas 80.gados kā līdzeklis kodollādiņu transportēšanai. Triecienā Ukrainā izmantotās raķetes kodolgalviņa bija noņemta un aizstāta ar balastu.

"Kaut arī šāds inerts ierocis var nodarīt zināmus zaudējumus uz raķetei piemītošās kinētiskās enerģijas un neizmantotās degvielas rēķina, tā diez vai var satriekt plānoto mērķi," norāda Lielbritānijas Aizsardzības ministrija.

Krievija, domājams, "cer, ka šīs raķetes kalpos kā viltus mērķis un spēs novērst pretgaisa aizsardzības sistēmu uzmanību".

Par to, ka virs Kijivas notriekta Krievijas raķete H-55, kurai kodolgalviņas vietā bijis balasts, jau 17.novembrī ziņoja Ukrainas specializētais izdevums "Defense Express".

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu