Sv, 29.01.2023.

Balsojums par valdības apstiprināšanu Saeimā varētu notikt decembra vidū, pieļauj Ašeradens

TVNET/LETA
Balsojums par valdības apstiprināšanu Saeimā varētu notikt decembra vidū, pieļauj Ašeradens
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 1
"Jaunās vienotības" viens no līderiem, topošās valdības deklarācijas finanšu darba grupas vadītājs Arvils Ašeradens
"Jaunās vienotības" viens no līderiem, topošās valdības deklarācijas finanšu darba grupas vadītājs Arvils Ašeradens Foto: Zane Bitere / LETA

Balsojums par topošās valdības apstiprināšanu Saeimā varētu notikt decembra vidū - ap 14.decembri vai 15.decembri, pieļāva "Jaunās vienotības" (JV) viens no līderiem, Saeimas deputāts Arvils Ašeradens.

Tomēr jāņem vērā, ka valdības izveidošanas laiks būs atkarīgs no pašlaik Saeimā skatīto likumprojektu pieņemšanas un stāšanās spēkā laika, skaidroja JV politiķis.

Pirms balsojuma par valdību Saeimā vēl nepieciešams pieņemt grozījumus Valsts pārvaldes iekārtas likumā, kas nepieciešami ministru biedru ieviešanai. Tāpat jāpieņem grozījumi Ministru kabineta iekārtas likumā, kas paredz izveidot jaunu - klimata un enerģētikas ministra - amatu.

JV politiķis arī norādīja, ka pašlaik notiekošais darbs pie valdības deklarācijas veidošanas ir optimāls un lielākajā daļā jautājumu partneri atrod kopīgu valodu. Atkarībā, kāds būs sarunu progress, nedēļas vidū varētu noslēgties pirmais "sarunu aplis", reizē pēc tam darbs pie deklarācijas veidošanas turpināsies arī nākamajos posmos, norādīja Ašeradens.

Kā ziņots, Valsts prezidents Egils Levits JV politiķi, pašreizējo premjeru Krišjāni Kariņu novembra vidū oficiāli nominēja Ministru prezidenta amatam.

Darbs pie jaunās valdības izveides notiek jau teju divus mēnešus.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu