Sv, 29.01.2023.

NA politiķis: Nepārvaramas domstarpības valdības veidošanā vairs nav redzamas

TVNET/LETA
NA politiķis: Nepārvaramas domstarpības valdības veidošanā vairs nav redzamas
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Edijs Pālens/LETA

Nepārvaramas domstarpības topošās koalīcijas partiju starpā par valdības veidošanu pašlaik vairs nav redzamas, šādu viedokli intervijā LTV "Rīta panorāmai" pauda Nacionālās apvienības (NA) politiķis, Saeimas Ārlietu komisijas priekšsēdētājs Rihards Kols.

Kola vērtējumā, valdības deklarācijas rakstīšana notiek diezgan raiti, un viņš neredz nepārvaramus šķēršļus vienoties par darāmajiem darbiem arī smagākajās nozarēs. Piemēram, partijām joprojām ir domstarpības par nodokļu jautājumiem, bet Kols domā, ka kompromisi ir panākami.

Tikmēr aizsardzības un ārlietu blokā partiju sarunas ir noslēgtas un panākts vienots redzējums par darāmo, atzīmēja deputāts, piebilstot, ka par valdības darāmo darbu deklarāciju plānotas sanāksmes vēl šodien un rīt.

Par atbildības jomu dalījumu partijas iekšēji vairs nespriežot, jo vienošanās esot savstarpēji akceptēta, klāstīja Kols. NA valde lēmumu par personālijām, ko virzīt uz ministru amatiem, pieņemšot pēc tam, kad būšot pabeigts darbs pie valdības deklarācijas.

Ārlietu komisijā pašlaik topošajai koalīcijai nav vairākuma, taču Kols pieļāva, ka pēc tam, kad līdz ar valdības apstiprināšanu Saeimā ienāks jauni deputāti, pamainīsies arī valdošās koalīcijas politiķu izvietojums dažās komisijās, tostarp izlīdzināsies spēku samērs arī viņa vadītajā komisijā.

Kols ir gana pārliecināts par topošās valdības ilgmūžību.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu