VID lūdz sākt kriminālvajāšanu par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu

TVNET/LETA
VID lūdz sākt kriminālvajāšanu par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 1
Valsts ieņēmumu dienests
Valsts ieņēmumu dienests Foto: Paula Čurkste/LETA

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Nodokļu un muitas policijas pārvalde novembrī Organizētās noziedzības un citu nozaru specializētajai prokuratūrai kriminālvajāšanas sākšanai nosūtījusi kriminālprocesu pret septiņām personām par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu 144 782 738 eiro un 4 889 580 ASV dolāru apmērā, informēja VID pārstāvji.

Pirmstiesas izmeklēšanas laikā noskaidrots, ka laika periodā no 2019.gada janvāra līdz 2021.gada aprīlim tika izveidota organizēta grupa, kas veica noziedzīgi iegūtu finanšu līdzekļu legalizēšanu 144 782 738 eiro un 4 889 580 ASV dolāru apmērā fiktīvu ārvalstu uzņēmumu banku kontos.

Organizētā grupa sniedza profesionālus pakalpojumus juridiskām un fiziskām personām - klientiem, slēpjot noziedzīgi iegūtu līdzekļu patieso izcelsmi, atrašanās vietu, piederību un kustību. Organizētā grupa lietoja īpaši izstrādātu un pielāgotu informācijas tehnoloģiju (IT) sistēmas programmatūras risinājumu, kuras ietvaros notika klientu meklēšana, saziņa ar klientu un organizētās grupas dalībnieku starpā.

Mantisko jautājumu risināšanai aizdomās turēto personu sešiem nekustamajiem īpašumiem, kuru kopējā vērtība ir ne mazāk kā 880 000 eiro, automobiļiem "Audi Q8", "Audi A1", "Porshe Cayenne", "Land Rover Sport" un "Lexus Rx450H", kuru kopējā vērtība ir ne mazāk kā 149 000 eiro, un naudas līdzekļiem 567 550 eiro apmērā ir uzlikti aresti.

Kriminālprocesa 52 sējumi 2022.gada novembrī nosūtīti kriminālvajāšanas sākšanai pēc noziedzīga nodarījuma pazīmēm, kas paredzētas Krimināllikuma 195. panta trešajā daļa.

Atbilstoši Kriminālprocesa likumam neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu