Deputāti noraida priekšlikumu par brīvprātīgu VAD

TVNET/LETA
Deputāti noraida priekšlikumu par brīvprātīgu VAD
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 2
Saeimas ēka.
Saeimas ēka. Foto: Ieva Čīka/LETA

Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas vairākums šodien noraidīja vairāk nekā 10 000 pilsoņu priekšlikumu, lai plānoto Valsts aizsardzības dienestu (VAD) noteiktu nevis par obligātu, bet brīvprātīgu.

Pēc diskusijas šajā jautājumā par iniciatīvas tālāku skatīšanu balsoja "Latvija pirmajā vietā" un "Stabilitātei" deputāti, savukārt pret tās tālāku vērtēšanu bija pārējo politisko spēku parlamentārieši no "Jaunās vienotības", Zaļo un zemnieku savienības, "Apvienotā saraksta", Nacionālās apvienības un "Progresīvajiem".

Kā ziņots, iedzīvotāju iniciatīvas pārstāvis Sergejs Pogorelovs akcentējis, ka obligāts dienests nesamērīgi ierobežotu pilsoņu brīvību.

Pogorelova ieskatā, piedāvātajam dienestam nepieciešamo pieteikumu skaitu ir iespējams savākt brīvprātīgā kārtā. Aizsardzības ministrijai esot "mērķtiecīgi jāceļ dienesta prestižs", jāpiedāvā konkurētspējīga kompensācija un izdevīgi noteikumi.

Līdz ar to idejas autors aicina no VAD likumprojekta izslēgts punktu, kas paredz, ka VAD iesauc vīriešus no 18 gadu vecuma līdz 27 gadu vecumam.

Jau vēstīts, ka VAD varētu tikt ieviests no 2023.gada vidus. Saeimai gan vēl jāpieņem attiecīgais VAD likumprojekts.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais