ZZS apstrīdēs ST jaunas ministrijas un ministra biedru ieviešanu

TVNET/LETA
ZZS apstrīdēs ST jaunas ministrijas un ministra biedru ieviešanu
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 4
Saeimas deputāts Viktors Valainis uzstājas debatēs Saeimas ārkārtas sēdē, kurā notiek jauna Valsts prezidenta vēlēšanas.
Saeimas deputāts Viktors Valainis uzstājas debatēs Saeimas ārkārtas sēdē, kurā notiek jauna Valsts prezidenta vēlēšanas. Foto: Paula Čurkste/LETA

Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) plāno vērsties Satversmes tiesā, lai apstrīdētu gaidāmos Saeimas lēmumus par jaunas ministrijas un ministra biedru ieviešanu, šorīt LTV "Rīta panorāmā" sacīja ZZS Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Viktors Valainis.

Pēc politiķa vārdiem, ZZS grasās vērsties tiesā un lūgt atcelt likumu grozījumus, jo uzskata, ka šajā gadījumā tiekot pārkāpti labas pārvaldības principi.

Pie Valsts prezidenta Egila Levita ar lūgumu neizsludināt likumu grozījumus ZZS negrasās vērsties, jo pieredze rādot, ka viņš pārsvarā šādos gadījumos atbalsta valdošo koalīciju.

Valainis uzskata, ka konkrētās likumu izmaiņas domātas tikai tam, lai meklētu amatus valdošās koalīcijas partiju biedriem. Viņš atzīmēja, ka jaunās institūcijas izmaksās nepilnus 2 miljonus eiro.

Kā ziņots, Saeima šodien vērtēs ieceri izveidot Klimata un enerģētikas ministriju, kā arī ieviest ministra biedru amatus. Abi likumprojekti parlamenta otrās sēdes darba kārtībā iekļauti otrajā - galīgajā - lasījumā. Par likumprojektu virzību Saeimā atbildīgajā Juridiskajā komisijā tie iepriekš netika atbalstīti.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu