Puse iedzīvotāju uzskata, ka viņu mājoklī nevar izcelties ugunsgrēks

TVNET/LETA
Puse iedzīvotāju uzskata, ka viņu mājoklī nevar izcelties ugunsgrēks
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 2
Foto: Zane Bitere/LETA

Latvijā 50% iedzīvotāju uzskata, ka pastāv maza vai ļoti maza iespēja izcelties ugunsgrēkam viņu mājoklī, liecina SIA "Latvijas mobilais telefons" (LMT) veiktās aptaujas dati.

Vienlaikus tikai 11% norāda, ka viņu miteklī ir veikti visi nepieciešamie ugunsdrošības pasākumi, lai novērstu ugunsgrēka izcelšanos.

Visbiežāk jeb 77% gadījumu aptaujāto norādīja, ka uzstādījuši dūmu detektorus, kā risinājumu savlaicīgai ugunsnelaimju novēršanai. Vienlaikus tikai neliela daļa aptaujāto apzinās ugunsgrēka izcelšanās riskus, ko var izraisīt bojāta elektroinstalācija vai netīrīts dūmenis - tikai katrs trešais respondents ir veicis elektroinstalāciju pārbaudi un remontu, un teju tikpat daudzi - arī dūmeņa un apkures sistēmu tīrīšanu un apkopi.

Vēl retāk Latvijas iedzīvotāji ir padomājuši par ugunsdrošas vides radīšanu - tikai 23% iedzīvotāju atbrīvojuši mājokļu apkārtni no nevajadzīgām mantām, bet ugunsdzēšamais aparāts vai ugunsdzēšanas sistēmas uzstādītas vien 22% aptaujāto mājokļu.

Tāpat arī aptaujā secināts, ka pavisam neliela daļa Latvijas iedzīvotāju ir nodrošinājušies pret situācijām, kad apkures procesā radusies tvana gāze vai dabasgāze noplūst un apdraud veselību un dzīvību. Tvana gāzes un dabasgāzes noplūdes detektorus uzstādījuši vien 7% Latvijas iedzīvotāju.

Aptauju par iedzīvotāju attieksmi pret dažādiem ugunsdrošības pasākumiem veicis LMT sadarbībā ar "Snapshots" 2022.gada novembrī aptaujājot 1008 Latvijas iedzīvotājus vecumā no 18 līdz 74 gadiem.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu