Uz Zemes no kosmosa atgriezušies trīs Ķīnas astronauti

TVNET/LETA
Uz Zemes no kosmosa atgriezušies trīs Ķīnas astronauti
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Astronauti. Attēls ilustratīvs.
Astronauti. Attēls ilustratīvs. Foto: shutterstock.com

Uz Zemes svētdien atgriezušies trīs Ķīnas astronauti, kuri sešus mēnešus strādāja pie kosmosa stacijas "Tiangong" ("Debesu pils") būvniecības, ziņoja Ķīnas valsts televīzija.

Kapsula ar komandieri Čeņu Donu un astronautiem Liu Janu, Cai Sjuidže Gobi tuksnesī Ķīnas ziemeļos nolaidās ap plkst.20.10 (14.10 pēc Latvijas laika).

Nepilnas piecas dienas "Tiangong" bija seši Ķīnas astronauti, jo trešdien sešu mēnešu misiju sāka pilotējamā kuģa "Shenzhou 15" apkalpe. Tā bija pirmā reize, kad vienlaikus kosmosā atradās seši Ķīnas astronauti.

Trīs astronauti ar misiju "Shenzhou 14" kosmosā devās jūnijā.

Pirmais Ķīnas kosmosa stacijas "Tiangong" modulis "Tianhe" ("Debesu harmonija") kosmosā tika nogādāts 2021.gada aprīlī. Novembrī stacija ieguva pašreizējo T formu, kad tai tika pievienots pēdējais no trim cilindriskajiem moduļiem.

"Tiangong" paredzamais mūža ilgums ir vismaz desmit gadi. Plānots, ka astronauti kosmosa stacijā veiks vairāk nekā 1000 zinātniskos eksperimentus, sākot no pētījumiem par augu pielāgošanos kosmosa videi un beidzot ar šķidrumu uzvedību mikrogravitācijā.

Ķīna sāka sūtīt kosmosā cilvēkus 2003.gadā. "Tiangong" ir šo lidojumu kulminācija un Pekinas lepnums - otrā apdzīvotā kosmosa stacija aiz NASA vadītās Starptautiskās Kosmosa stacijas (SKS). Ķīnai ir liegta piekļuve SKS.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu