Tumsā dzimst gaisma! Vāc parakstus par elektrības atslēgšanu Krievijas vēstniecībai Rīgā

TVNET/LETA
Tumsā dzimst gaisma! Vāc parakstus par elektrības atslēgšanu Krievijas vēstniecībai Rīgā
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 1
Sveču un ziedu ceļs no Ukrainas vēstniecības līdz Krievijas vēstniecībai, pieminot bojāgājušos karavīrus un civiliedzīvotājus Ukrainā un paužot atbalstu Ukrainai cīņā pret Krievijas iebrukumu.
Sveču un ziedu ceļs no Ukrainas vēstniecības līdz Krievijas vēstniecībai, pieminot bojāgājušos karavīrus un civiliedzīvotājus Ukrainā un paužot atbalstu Ukrainai cīņā pret Krievijas iebrukumu. Foto: Evija Trifanova/LETA

Sabiedrības iniciatīvu portālā "Manabalss.lv" sākta parakstu vākšana par elektrības atslēgšanu Krievijas vēstniecībai Rīgā.

Iniciatīvas autors ir uzņēmējdarbības konsultants un pasniedzējs, zemessargs Juris Ulmanis, kurš iepriekš atzina, ka atsaucība šādam aicinājumam, kuru viņš 25.novembrī izteica mikroblogošanas vietnē "Twitter", ir ļoti liela.

Ulmanis uzsvēra, ka Ukrainā ar savām acīm redz, kādu postījumu šīs valsts infrastruktūrai nodara Krievija, kas ar raķetēm apšauda energoapgādes un citus objektus.

Iniciatīvā skaidrots, ka savā noziedzīgajā agresijā pret Ukrainu Krievija jau ilgu laiku piekopj civilās infrastruktūras iznīcināšanu, ieskaitot enerģētikas infrastruktūru. Tas miljonus ukraiņu šīs ziemas laikā ir atstājis bez gaismas, bez siltuma, ūdens, kanalizācijas un elektrības. Ulmanis pārliecināts, ka tas ir skaidrs kara noziegums no Krievijas puses un Rietumu valstu cilvēkiem pat grūti aptveramas ikdienas ciešanas Ukrainas sabiedrības pusē.

Ar šo iniciatīvu iedzīvotāji tiek aicināti "brutālam starptautisko tiesību pārkāpējam - Krievijai - neļaut ciniski slēpties aiz starptautiskā tiesiskuma, piemēram, Vīnes konvencijas par diplomātiskajām attiecībām, lai saglabātu savas ērtības, kamēr agresorvalsts pati spiež miljonus ukraiņu dzīvot aukstumā, tumsā un bez cilvēciskai cieņai nepieciešama ikdienas ērtību minimuma".

Idejas autors aicina Latvijas parlamentu un citas valsts instances rīkoties, lai atslēgt elektrību, ūdeni, siltumu un citas ērtības un pakalpojumus Krievijas vēstniecībai Rīgā.

Latvijas sabiedrības ieguvums no tā būs apziņa par konsekventu politiku pret agresorvalsti Krieviju, kas ciniski izmanto starptautisko tiesību normas, ciktāl tai tas ir izdevīgi tās prettiesiskajiem, slepkavnieciskajiem mērķiem pret Ukrainas valsti un tautu, skaidroja Ulmanis.

Jau vēstīts, ka Čehijas sabiedriskā iniciatīva "Dárek pro Putina" ("Dāvana Putinam") ir publiskojusi petīciju ar ierosinājumu atslēgt elektroenerģiju, gāzi un ūdeni ēkām, kuras pieder Krievijas vēstniecībai. Petīcija ir atbilde uz Krievijas īstenoto Ukrainas enerģētikas infrastruktūras sistemātisko postīšanu.

"Krievija ir skaidri nolēmusi salauzt Ukrainu ar tumsu un salu. No augstākā morāles principa viedokļa mēs lūdzam attiecīgās valsts un privātās energosadales kompānijas ļaut Krievijas diplomātiem Prāga sajust savu zāļu garšu. Lūdzam atslēgt visām ēkām Prāgā, kas pieder Krievijas Federācijai, gāzi, ūdeni un elektroenerģiju. Lai arī viņi pēc tumsas iestāšanās saltu tāpat kā Kijivas iedzīvotāji," teikts petīcijas tekstā.

Petīcijā ir pieminētas Krievijas īstenotās raķešu apšaudes, kas pēdējās nedēļās ir vērstas pret Ukrainas elektroapgādes, siltuma un ūdens apgādes uzņēmumiem.

"Šī jaunā kara fāze ir ar katastrofālu, turklāt ik dienas, ietekmi uz civiliedzīvotāju dzīvi. Bez gaismas un ūdens palikuši ne tikai dzīvokļi, skolas un bērnudārzi, veikali un ražošanas izņēmumi, bet arī, piemēram, slimnīcas," raksta petīcijas autori.

Sabiedriskās iniciatīvas "Dāvana Putinam" mērķis ir palīdzēt Ukrainai, kas kopš 24.februāra pretojas Krievijas pilna apjoma iebrukumam. Šīs iniciatīvas ietvaros čehi nesen nodeva Ukrainas armijai tanku T-72.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu