P, 30.01.2023.

Rīgas vicemēra amatam plāno virzīt Ratnieku

TVNET/LETA
Rīgas vicemēra amatam plāno virzīt Ratnieku
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: LETA

Rīgas domes Finanšu un administrācijas lietu komiteja, rīt, 8. decembrī, ārkārtas sēdē lems par Edvarda Ratnieka (NA/LRA) virzīšanu Rīgas vicemēra amatā.

Šodien izsludināta ārkārtas komitejas sēde, kurā iekļauts viens jautājums par vicemēra ievēlēšanu.

Gala lēmums par vicemēra ievēlēšanu jāpieņem Rīgas domes sēdē. Pēc neoficiālas informācijas, domes sēde, kurā šis jautājums varētu tikt izlemts, plānota nākamtrešdien, 14.decembrī.

Jau ziņots, ka Rīgas vicemēra amatam Nacionālā apvienība (NA) virza Ratnieku, aģentūru LETA informēja Rīgas domes frakcijas "NA/LRA" vadītājs Einārs Cilinskis, kurš pats iepriekš neoficiāli figurēja kā kandidāts šim amatam.

Jauna vicemēra izvirzīšana bija nepieciešama, jo Saeimā tika ievēlēts iepriekšējais vicemērs Edvards Smiltēns, kurš ir kļuvis par Saeimas priekšsēdētāju.

Veidojot Rīgas domes koalīciju, tika lemts, ka frakcija NA/LRA tiks pie vicemēra amata. Abas partijas vienojās, ka sākumā šo amatu ieņems Edvards Smiltēns, kurš pārstāv "Latvijas Reģionu apvienību", bet vēlāk - Cilinskis. Šīs frakcijas vicemēra atbildības laukā tika iedalīti Rīgas un Pierīgas sadarbības jautājumi.

Ratnieka izvirzīšana vicemēra amatam ir frakcijas lēmums, kuru viņš pilnībā atbalstot. Viņam pašam gan frakcijā, gan domē esot daudz pienākumu, kurus viņš turpinās pildīt, uzsvēra Cilinskis.

Kā ziņots, sākot darbu jaunievēlētajai Saeimai, būtiskas politiskās pārbīdes notika arī Rīgā un Pierīgā, jo pašvaldības pameta vairāki vietējo domju deputāti.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu