P, 30.01.2023.

Avoti: Ukraina triecienus Krievijā veikusi ar modificētiem padomju laika lidrobotiem

TVNET/LETA
Avoti: Ukraina triecienus Krievijā veikusi ar modificētiem padomju laika lidrobotiem
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 3
Foto: Administration of the Kursk region of Russia/AP/Scanpix

Ukraina triecienus diviem Krievijas armijas lidlaukiem vairāku simtu kilometru attālumā no savām robežām veica ar pašu spēkiem modificētiem padomju laika lidrobotiem, šādi signalizējot, ka Kijiva, kas lielā mērā paļaujas uz Rietumu ieročiem, attīstījusi jaunas militārās spējas, vēsta medijs "Politico", atsaucoties uz informētiem avotiem. 

Triecienos izmantotie lidroboti bija vēl no padomju laika palikušie novērošanas lidaparāti Tu-141, kas tika modificēti, skaidroja divi avoti, kas ir pazīstami ar situāciju.

Šī lidrobotu modificēšana liecina par Ukrainas aizsardzības industrijas inovācijas spējām laikā, kad pat Krievija spiesta pirkt lētus Irānas bezpilota lidaparātus, lai īstenotu savas gaisa kara operācijas.

Ar triecieniem Krievijas lidlaukiem arī tiek apliecināti mērogi, kādos Ukraina spēj veikt triecienus dziļi Krievijas iekšienē. Tie arī raisa jautājumus, vai Ukraina līdzīgus triecienus veiks nākamo nedēļu laikā.

Ukraina vairākus mēnešus mudinājusi Rietumu sabiedrotos nodrošināt tai tālā darbības rādiusa raķetes un lidrobotus, tomēr ASV un Eiropa līdz šim atteikušās to darīt, bažījoties, ka šie ieroči varētu tikt izmantoti triecieniem Krievijas iekšienē.

Bez papildu resursiem tālā darbības rādiusa ieroču izgatavošanā, Ukrainai arī turpmāk var nākties paļauties uz modificētiem lidrobotiem, bet Maskava, domājams, centīsies tos izsekot.

"Galvenais panākumu faktors bija pārsteigums. Krievija vienkārši negaidīja neko tamlīdzīgu," sacīja viens no avotiem, kas strādā Ukrainas valdībā. "Tagad viņi būs gatavi."

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu