P, 30.01.2023.

Jauns un ļoti ticams skaidrojums tam, kāpēc citplanētieši ar mums nav sazinājušies

TVNET
Jauns un ļoti ticams skaidrojums tam, kāpēc citplanētieši ar mums nav sazinājušies
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 12
Citplanētietis
Citplanētietis Foto: Pixabay

Izvirzīta jauna teorija, kas skaidro Fermi paradoksu jeb jautājumu par to, kāpēc citplanētieši ar mums joprojām nav sazinājušies. Proti, viņi mūs uzskata par pārāk garlaicīgiem un, piedodiet, stulbiem, lai ar mums krāmētos.

Jaunā pētījumā, kas publicēts datubāzē “arXiv”, vēstīts, ka citplanētiešiem neinteresē planētas, uz kurām eksistē dzīvība. Interesantākas viņiem varētu būt tās pasaules, kur pastāv ne vien dzīvība, bet arī tehnoloģijas. Tiesa, jāņem vērā, ka pētījumu vēl nav recenzējuši citi zinātnieki.

Fermi paradokss ir acīmredzama neatbilstība starp aprēķiniem par citplanētiešu eksistences iespējamību Piena Ceļa galaktikā un to, ka tie ar mums nav sazinājušies.

Tomēr šajā pētījumā iesaistītie zinātnieki šo problēmu risina, sakot, ka, iespējams, citplanētieši pagātnē jau paviesojušies uz Zemes un secinājuši, ka te viņiem nekā lietderīga nav. Varbūt arī ceļošana kosmosā viņiem ir sarežģītāks process, nekā mēs domājam, tāpēc viņi neuzskata, ka doties uz Zemi būtu tā vērts. Pastāv arī iespēja, ka viņi viens otru ir vienkārši apslaktējuši.

Citplanētiešus vairāk varētu interesēt tehnoloģijas nevis cilvēks, tomēr signālus ir grūti uztvert. Cilvēks signālus kosmosā sāka sūtīt tikai 1930. gados radio viļņu formātā. Teorētiski šie signāli ir sasnieguši vairāk nekā 15 tūkstošus zvaigžņu un to orbītās esošo planētu, kas gan ir ļoti maz uz 400 miljardu zvaigžņu Piena Ceļā fona. Turklāt, lai saņemtu atbildes signālu no citplanētiešiem, arī nepieciešams laiks.

Lai nu kā, tas ir tikai sākums. Ja visumā tiešām eksistē citplanētieši, tad visticamāk, reiz viņi ar mums sazināsies. Tiesa, grūti spriest, vai tas mums nāks par labu.

Tēmas
Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu