Video ⟩ Porziņģis kaldina "Wizards" uzvaru pret neapturamo Embīdu un "76ers"

Kristaps Porziņģis
Kristaps Porziņģis Foto: AP/Scanpix

Kristaps Porziņģis otrdien izcēlās ar "double-double" un kaldināja Vašingtonas "Wizards" uzvaru Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) regulārā čempionāta spēlē.

"Wizards" savā laukumā ar rezultātu 116:110 pārspēja Filadelfijas "76ers" komandu, kurai pārtrūka astoņu uzvaru sērija.

Porziņģis nospēlēja 35 minūtes, guva 24 punktus (2p. 4/10, 3p. 3/5, soda metieni 7/9) un izcīnīja 10 atlēkušās bumbas.

Latvieša kontā arī viena rezultatīva piespēle, divas pārtvertas bumbas, trīs bloķēti metieni, divas kļūdas un divas piezīmes.

Liepājnieks iekrāja pozitīvu +/- rādītāju +14, kas šajā mačā ir labākais "Wizards" komandas sastāvā.

Uzvarētāju labā 19 punktus guva Bredlijs Bīls, 14 pievienoja Kails Kuzma un Rui Hačimura.

"76ers" rindās Džoels Embīds guva 48 punktus, izcīnīja 10 atlēkušās bumbas, bloķēja trīs metienus un pārtvēra trīs bumbas.

Vēl viesu sastāvā ar "double-double" izcēlās Džeimss Hārdens, kurš guva 26 punktus un atdeva 13 rezultatīvas piespēles.

"Wizards" mača gaitā iekrāja 16 punktu pārsvaru (74:58), taču "76ers" atspēlējās un spēles beigu daļā starpību samazināja līdz minimumam.

Četras minūtes pirms mača beigām pēc sadursmes ar Embīdu laukumu traumas dēļ atstāja "Wizards" zvaigzne Bīls.

Savukārt divarpus minūtes līdz ceturtās ceturtdaļas beigām Porziņģs trāpīja svarīgu tālmetienu un ieguva mājiniekiem četru punktu pārsvaru (111:107).

Embīds spēles beigās nerealizēja vienu no diviem soda metieniem, kaut mačā kopumā viņš uzbruka ar lielisku precizitāti (13/14).

Pateicoties labai spēlei aizsardzībā, "Wizards" nosargāja vadības grožus un izcīnīja trešo uzvaru pēdējos četros mačos.

Abas komandas teju identiskā apjomā uzbruka pretinieku grozam, taču "Wizards" nedaudz labāk realizēja tālmetienus nekā "76ers":

• metieni no spēles - 39/85 pret 39/84
  • tālmetieni - 11/33 pret 5/31
  • soda metieni - 27/31 pret 27/31

"76ers" ar 20 uzvarām un 13 zaudējumiem ieņem piekto vietu Austrumu konferences kopvērtējumā, bet "Wizards" ar bilanci 14-21 ierindojas 12. pozīcijā.