P, 25.09.2023.

Video ⟩ Stradiņu slimnīca par morga darbinieku kļūdu cietušajiem izmaksājusi kompensāciju

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 4
Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas jaunās moduļu būves telpas.
Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas jaunās moduļu būves telpas. Foto: Paula Čurkste/LETA

Paula Stradiņa klīniskā universitātes slimnīca (PSKUS) vienojusies par pārapbedīšanas izdevumu un morālā kaitējuma kompensāciju ģimenēm, kuru mirušu tuvinieku ķermeņi sajaukti iestādes morgā, informē slimnīca.

Precīzas summas gan slimnīcā neminēja. Patlaban procesā vēl ir iekšējā pārbaude par notikušo slimnīcā. Tiek apzināti lietas apstākļi, iesaistītās personas un meklētas iespējamās nepilnības procesā.

Savukārt pēc šīs pārbaudes rezultātiem slimnīcas vadība izvērtēs iesaistīto slimnīcas darbinieku rīcību, kā arī iespējamos iemeslus kļūdainai rīcībai.

PSKUS norādīja, ka iekšējās pārbaudes ir ilgs process, taču kavēties nedrīkst, jo pēc izdarītajiem secinājumiem un uzlabošanas darbiem vēl jāveic darbinieku apmācības.

Patlaban slimnīca redz nepieciešamību pēc dažādu uzlabojumu veikšanas, un, pirmkārt, tas attiecas uz ātrumu, kādā notiek process, kad mirušā cilvēka piederīgie ierodas kārtot dokumentus.

"Skatīsimies, varbūt kādas elektroniskās sistēmas varētu papildus ieviest, lai uzlabotu to procesa gaitu," norādīja PSKUS.

Runājot par morga telpām, slimnīcā informēja, ka šogad plānota pilna Patoloģijas institūta ēkas pilna renovācija. Ņemot vērā PSKUS infrastruktūras uzlabojumus un attīstības procesus, šī ēka būs pirmā, kam tiks nodrošināta renovācija.

Valsts policijas Sabiedrisko attiecību nodaļā norādīja, ka pagājušajā nedēļā pēc atļauju saņemšanas veikta vienas iepriekš apglabātās sievietes ekshumācija, kuras rezultātā radinieki atpazinuši savu piederīgo. Tas nozīmē, ka radinieki varēja apbedīt savas tuvinieces.

Neskatoties uz minēto, no abām mirušajām sievietēm paņemti DNS paraugi ekspertīzes veikšanai. Ekspertīzes rezultāti patlaban nav zināmi, bet vienlaikus kriminālprocesā izmeklēšana turpinās.

Kā ziņots, PSKUS morgā tika sajaukti mirušu cilvēku ķermeņi. Latvijas Televīzijas (LTV) raidījums "Panorāma" vēstīja, ka kāda sieviete decembrī tika nogādāta slimnīcā, kur viņas dzīvību glābt neizdevās. Pēc Ziemassvētkiem bija paredzētas bēres, taču vien kapsētā tika secināts - zārkā neatrodas mirušās tuvinieces ķermenis, bet cits, kas tērpts drēbēs, kas bija paredzētas mirušajai sievietei.

Īstās mirušās sievietes ķermenis bija izsniegts citai ģimenei un jau apglabāts.

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 4

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais