Video ⟩ Merzļikinam un Kolumbusai zaudējums pret "Rangers" (15)

Latvijas vārtsargs Elvis Merzļikins pirmdien Nacionālās hokeja līgas (NHL) mačā atvairīja 30 metienus, viņa pārstāvētajai Kolumbusas "Blue Jackets" komandai piedzīvojot zaudējumu.

"Blue Jackets" mājās ar rezultātu 1:3 (0:2, 0:1, 1:0) atzina Ņujorkas "Rangers" pārākumu.

Mača 13. minūtē Merzļikinu pārspēja Mika Zibanežāds ar spēcīgu metienu no zonas vidus pretinieku aizsarga aizsegā. 58 sekundes pirms došanā pārtraukumā viesu pārsvaru nostiprināja Bārklijs Gudrovs, kurš vairākumā vārtu priekšā pielaboja metienu no zilās līnijas.

Otrā perioda 13. minūtē ar metienu no vārtu priekšas 3:0 panāca Vitālijs Kravcovs, bet trešajā trešdaļā pēc nospēlētas 81 sekundes Endrū Pīks ar zibenīgu metienu vienus vārtus atguva.

Merzļikins piedzīvoja piekto zaudējumu pēdējās sešās spēlēs, kurās stājies "Blue Jackets" vārtos. Otrā laukuma galā Jaroslavam Halākam bija mazāk darba, jo pa viņa sargātajiem vārtiem mājinieki meta 25 reizes.

Šosezon Merzļikins 19 mačos svinējis piecas uzvaras, ielaidis vidēji 4,44 ripas un atvairījis 86,9% metienu.

Citā spēlē uzvaru papildlaikā svinēja uzbrucēja Teodora Bļugera pārstāvētā Pitsburgas "Penguins", kas mājās Anaheimas "Ducks" pārspēja ar rezultātu 4:3 (1:1, 1:0, 1:2, 1:0).

Uzvaras vārtus papildlaikā pēc nospēlētām 33 sekundēm guva Džeiks Gencels, izmantojot izgājienu divatā pret vienu pretinieku aizsargu. Mājiniekiem visos trīs vārtos pamatlaikā asistēja savulaik nepilnas desmit sezonas Anaheimā pavadījušais Rikards Rakels.

Bļugers šajā cīņā uz ledus pavadīja 13 minūtes un 37 sekundes, no tām 70 sekundes mazākumā. Latvietis vienreiz meta pa vārtiem, pielietoja trīs spēka paņēmienus, bloķēja divus metienus, atņēma divas ripas, uzvarēja trīs no četriem iemetieniem un tika pie neitrāla lietderības koeficienta.

Šajā sezonā Bļugers 28 mačos guvis vienus vārtus, atdevis sešas rezultatīvas piespēles un iekrājis negatīvu lietderību -5.

Tikmēr Tampabejas "Lightning", kuras latviešu uzbrucējs Rūdolfs Balcers Amerikas Hokeja līgā (AHL) atgūst sportisko formu, viesos ar 4:1 (1:0, 0:0, 3:1) uzvarēja Sietlas "Kraken". "Lightning" trešajā periodā guva trīs vārtus un pārtrauca pretiniekiem astoņu uzvaru sēriju.

Zemgus Girgensona pārstāvētā Bufalo "Sabres" pirmdien savā laukumā ar rezultātu 1:4 (0:1, 0:1, 1:2) atzina Floridas "Panthers" pārākumu.

Visas četras latviešu pārstāvētās komandas cīnās Austrumu konferencē. "Lightning" ar 57 punktiem 42 spēlēs ir piektā, "Penguins" ar 50 punktiem 43 mačos ir astotā, "Sabres" ar 44 punktiem 42 dueļos - 11., bet "Blue Jackets" ar 28 punktiem 43 cīņās ir pēdējā, 16. pozīcijā.