Sv, 29.01.2023.

Tiesa bijušajam "Sputnik" redaktoram Kasemam neļauj aizstāt apcietinājumu ar drošības naudu

TVNET/LETA
Tiesa bijušajam "Sputnik" redaktoram Kasemam neļauj aizstāt apcietinājumu ar drošības naudu
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 6
VDD par sadarbību ar Kremļa kontrolētu propagandas ruporu apcietina Maratu Kasemu
VDD par sadarbību ar Kremļa kontrolētu propagandas ruporu apcietina Maratu Kasemu Foto: Ekrānšāviņš no "Instagram"

Rīgas apgabaltiesa atstājusi spēkā pirmās instances lēmumu, ar kuru apcietinājums piemērots par sadarbību ar sankcijām pakļautu Kremļa propagandas resursu aizdomās turētajam Maratam Kasemam.

Kasems trešdien tiesu lūdza apcietinājumu aizstāt ar drošības naudu, bet šādu piedāvājumu tiesa noraidījusi. Precīzu summu klients gan tiesā nav minējis, apstiprināja advokāte Imma Jansone.

Rīgas apgabaltiesas spriedums nav pārsūdzams.

Kasemu 3.janvārī aizturēja Valsts drošības dienests (VDD), un Rīgas pilsētas tiesa viņam kā drošības līdzekli piemēroja apcietinājumu. Likumā teikts, ka apcietinājumu var piemērot tikai tad, ja kriminālprocesā iegūtās konkrētās ziņas par faktiem rada pamatotas aizdomas, ka cita drošības līdzekļa piemērošana nevar nodrošināt, ka persona neizdarīs jaunu noziegumu, netraucēs vai neizvairīsies no izmeklēšanas.

VDD iepriekš informēja, ka Latvijas pilsonis aizturēts aizdomās par saimniecisko resursu nodrošināšanu Eiropas Savienības (ES) sankcijām pakļautam Kremļa propagandas resursam. Kriminālprocess sākts par ES noteikto sankciju iespējamu pārkāpšanu.

Latvijas pilsoņa aktivitātēm VDD sekojis līdzi jau ilgstoši. Persona strādā vienā no Kremļa kontrolē esošās aģentūras "Rossiya Segodnya" informācijas resursiem, kas izplata Kremļa interesēm atbilstošus vēstījumus, tajā skaitā regulāri diskreditējot Latviju un tās sabiedrotās valstis, uzsvēris dienests.

Pēc Krievijas iebrukuma Ukrainā šis Kremļa propagandu veidojošais un izplatošais resurss ES dalībvalstīs ir bloķēts saistībā ar Krievijas militārās agresijas pret Ukrainu attaisnošanu un darbībām situācijas destabilizēšanai citās Eiropas valstīs.

Aizturētais Latvijas pilsonis šajā informācijas resursā ieņem vadošu amatu, organizējot un vadot satura veidošanu. Persona vairākus gadus dzīvoja un strādāja Krievijā, bet 2022.gada nogalē ieradās Latvijā.

VDD norādījis, ka sankcijām pakļautiem uzņēmumiem ir aizliegts nodot gan finanšu, gan saimnieciskos resursus, tajā skaitā veikt darbu to labā.

Kasems bijis Krievijas propagandas portāla "Sputnik Lietuva" redaktors. 2018.gadā viņš kā "Rossiya Segodnya" žurnālists startēja Saeimas vēlēšanās no partiju apvienības "Par alternatīvu", bet savulaik tika izslēgts no partijas "Saskaņa" par publiski izteiktām rupeklībām, kas bija veltītas vēlētājiem.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu