Sv, 29.01.2023.

Sieviete izsauc policiju, jo kaimiņš nekurina krāsni

TVNET
Sieviete izsauc policiju, jo kaimiņš nekurina krāsni
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 9
Foto: Shutterstock

Aizvadītajās dienās Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes amatpersonas saņēmušas vairākus izsaukumus, kuri izrādījušies nepamatoti, – izvarošanas mēģinājums, draudi ar cirvi, miesas bojājumu nodarīšana un konflikti. Par laimi, cilvēkiem briesmas nedraudēja un notikuma vietā personas atzina, ka noziedzīgs nodarījums nav noticis. Pret visām personām sākti administratīvo pārkāpumu procesi.

13.janvārī ap pulksten 15.00 Valsts policijā saņemta informācija, ka Bauskas novadā, Dāviņu pagastā sieviete konfliktē ar kaimiņu. Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Dienvidzemgales iecirkņa amatpersonas ieradās notikuma vietā, kur ilgi neviens nevēra vaļā durvis, tomēr pēc vairākkārtējiem klauvējieniem izsaucēja durvis atvēra.

Bija redzams, ka sieviete ir alkohola reibumā – viņa grīļojās, nespēja adekvāti atbildēt uz uzdotajiem jautājumiem un runāja neskaidri. Tomēr sarunas gaitā izdevās noskaidrot, ka konflikts sievietei nav bijis. Iemesls, kāpēc izsaukusi policiju, – nepatīkot, ka kaimiņš lieto alkoholu un nekurina krāsni. Ņemot vērā to, ka konflikts nav noticis, likumsargi sāka administratīvā pārkāpuma procesu par nepamatotu izsaukumu.

16.janvārī ap pulksten 20.00 Valsts policijā tika saņemta informācija, ka Jēkabpilī, kādā īpašumā vīrietis ir mēģinājis izvarot sievieti. Notikuma vietā ieradās Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Austrumzemgales iecirkņa amatpersonas un sastapa izsaucēju – sievieti alkohola reibumā. Sieviete norādīja uz vīrieti, sakot, ka viņš atrodas Valsts policijas meklēšanā un lai policisti viņu savāc no dzīvokļa. Likumsargi pārbaudīja informāciju, un tā neapstiprinājās – vīrietis neatrodas Valsts policijas meklējamo personu sarakstā.

Uz jautājumu, kas šeit noticis, sieviete atbildēja, ka vīrietis ir Valsts policijas meklēšanā un viņa vēlas, lai viņu izraida no īpašuma. Kad policiste sievietei norādīja, ka izsaukumā tika minēts cits pārkāpums, sieviete nosmējās un to noliedza.

Sievietei nebija vizuāli redzami miesas bojājumi, un policijas iejaukšanos viņa notikuma vietā vairs nevēlējās. Noskaidrots, ka abas personas lietoja alkoholiskos dzērienus un noziedzīgs nodarījums nav noticis. Vīrietis piekrita labprātīgi pamest īpašumu un vairs neatgriezties. Savukārt sieviete tika brīdināta, ka pret viņu tiks sākts administratīvā pārkāpuma process par viltus izsaukumu, uz ko sieviete tikai pasmaidīja un sacīja: “Rakstiet!”

Pret abām sievietēm sākti administratīvo pārkāpumu procesi par policijas nepamatotu izsaukšanu. Par šādu administratīvu pārkāpumu piespriež naudas sodu fiziskai personai no 35 līdz 140 eiro.

Tāpat informāciju par noziedzīgu nodarījumu Valsts policija saņēma 16.janvārī ap pulksten 10.00 no kāda vīrieša Jēkabpilī par to, ka viņam uzbrūkot nepilngadīga persona, nodarot miesas bojājumus. Arī šajā gadījumā tika konstatēts, ka informācija neatbilst patiesībai, vīrietis atradās alkohola reibumā un miesas bojājumus guvis nebija.

Savukārt vakar, 18.janvārī, ap pulksten 10.00 Valsts policijā saņemta informācija, ka Bauskā kādā īpašumā notiekot konflikts – dzīvesvietā dēls esot agresīvs un skraida ar cirvi. Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Dienvidzemgales iecirkņa amatpersonas ieradās notikuma vietā un konstatēja, ka izsaucēja ir  spēcīgā alkohola reibumā, savukārt viņas dēls gulēja gultā. Noskaidrots, ka pie sievietes notika jubilejas svinības, tāpēc dēls viņu apciemojis. Pēc svinībām dēls devies gulēt, līdz ieradās Valsts policija. Likumsargi konstatēja, ka sieviete ir 2,97 promiļu reibumā. Sarunas laikā viņa uzvedās neadekvāti un nespēja paskaidrot, kāpēc izsaukusi Valsts policiju.

Sievietei miesas bojājumi netika konstatēti, un likumsargi sāka administratīvā pārkāpuma procesu par informācijas izplatīšanu par nepatiesu notikumu, kā dēļ policija atbilstoši normatīvajos aktos noteiktajam pienākumam tiek iesaistīta reaģēšanā uz šādu notikumu. Par šādu administratīvu pārkāpumu piemēro naudas sodu fiziskai personai no 35 līdz 210 eiro.

Valsts policija pret katru izsaukumu izturas atbildīgi, vairākkārt noskaidrojot notikušo no iesaistītajām pusēm, lai būtu skaidri zināmi notikušā iemesli, tāpēc darbs notikuma vietā prasa vairāk laika, nekā sākumā varētu šķist. Valsts policija atgādina, ka par nepamatotu speciālo dienestu izsaukšanu ir paredzēts sods. Iespējams, brīdi, kad operatīvie dienesti tiek novirzīti uz šādiem viltus izsaukumiem, viņu palīdzība ir nepieciešama citviet.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu