Lielbritānijas karaļa Čārlza III kronēšana: zvaigžņu koncerts un ielu pikniks

Egoiste
Lielbritānijas karaļa Čārlza III kronēšana: zvaigžņu koncerts un ielu pikniks
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: AP/SCANPIX, Shutterstock, TVNET kolāža

Beidzot atklāta sīkāka informācija par karaļa Čārlza III kronēšanu, tostarp, ka paredzēts zvaigžņots koncerts Vindzoras pilī.

Pagājušais gads sniedza karaliskās ģimenes faniem gan iespēju svinēt Platīna jubileju, gan piedzīvot dziļas sēras pēc karalienes nāves 8. septembrī. Tagad ir iesācies jauns gads un gaidāmas jaunas svinības.

Bakingemas pils paziņojusi, ka trīs dienu garajās svinībās, kas paredzētas no 6. maija līdz 8. maijam, tiks iekļauts arī zvaigžņu koncerts Vindzoras pilī, ko tiešraidē pārraidīs BBC.

"Viņu Majestātes karalis un konsorte karaliene cer, ka kronēšanas nedēļas nogale sniegs iespēju pavadīt laiku un svinēt kopā ar draugiem, ģimenēm un kopienām visā Apvienotajā Karalistē, kā arī Sadraudzības valstīs," rakstīts pils paziņojumā. "Viņa Majestāte ar nepacietību gaida iespēju atzīmēt šo notikumu kopā ar visu pasauli."

SESTDIEN, 6.MAIJS

Nedēļas nogale sāksies ar pašu kronēšanas rīta dievkalpojumu  - sestdien, 6. maijā Vestminsteras abatijā, kur Kenterberijas arhibīskapa vadītā reliģiskā ceremonijā tiks kronēts gan karalis, gan konsorte karaliene. Atšķirībā no karalienes Elizabetes II kronēšanu, kas ilga 3 stundas un to klātienē vēroja 8000 cilvēku - Čārlzam procesija ilgs  vienu stundu, un to apmeklēs aptuveni 2000, liecina People. "Karalis saīsināja lielu daļu no kronēšanas ceremonijas, atzīstot, ka pasaule pēdējo 70 gadu laikā ir mainījusies," rakstīts izdevumā. 

Pēc dievkalpojuma karaliskā ģimene piedalīsies "Karaļu gājienā" uz Bakingemas pili, kur šim notikumam par godu parādīsies arī uz pils balkona, lai sveicinātu tautu! 

Foto: AP/Scanpix

SVĒTDIEN, 7.MAIJS

Pēc Platīna jubilejas koncerta panākumiem pagājušā gada jūnijā, šķiet, ka karaliskā ģimene plāno turpināt svinības atzīmēt ar zvaigžņu koncertiem. Šogad tāds būs koronācijas koncerts -  "The Coronation Concert", kas notiks svētdien, 7. maijā Vindzoras pils teritorijā. Šova sastāvā būšot pasaules mūzikas ikonas un zvaigznes.

Svētdien notiks arī ielu pikniks - "The Coronation Big Lunch", kura patronese ir konsorte karaliene Kamilla. 

PIRMDIENA, 8.MAIJS

Noslēdzot nedēļas nogali un godinot Čārlza daudzo gadu ilgo sabiedrisko darbu, valsts mēroga iniciatīva "Big Help Out" aicinās piedalīties akcijā, kas mudinās cilvēkus pašiem izmēģināt brīvprātīgo darbu. Akcija uzsvērs brīvprātīgā darba pozitīvo ietekmi uz kopienām visā valstī. 

Foto: AFP/SCANPIX

73 gadu vecumā Čārlzs pēc kronēšanas viņš būs vecākais monarhs, kurš jebkad ir kronēts. Salīdzinājumam, viņa māte tika kronēta tikai 26 gadu vecumā 1953. gadā.

Tēmas
Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu