Sv, 29.01.2023.

Lielākajā poligonā Baltijā pirmās mācības varētu rīkot pēc pusotra gada

TVNET/LETA
Lielākajā poligonā Baltijā pirmās mācības varētu rīkot pēc pusotra gada
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Ādažu poligons
Ādažu poligons Foto: Evija Trifanova/LETA

Pēc pusotra gada varētu rīkot pirmās mācības topošajā Sēlijas militārajā poligonā, kas būs lielākais Baltijā, pirmdien, 23. janvārī, žurnālistiem atzina Latvijas aizsardzības ministre Ināra Mūrniece (NA).

Jauns poligons un starptautiska bāze Sēlijā nepieciešama, ņemot vērā Ādažu bāzes un poligona noslogotību. Šo bāzi un poligonu izmanto Kanādas vadītā NATO Kaujas grupa.

Februāra vidū Mūrniece tiksies ar Kanādas aizsardzības ministri, lai pārrunātu Ādažu bāzē izvietotās NATO Kaujas grupas attīstību līdz brigādes līmenim.

Mūrniece pauda cerību, ka pēc pusotra gada varēs rīkot mācības jaunajā poligonā.

Poligona teritorija iekļausies Aizkraukles novada Sunākstes, Seces, Daudzeses un Zalves pagastos, kā arī Jēkabpils novada Viesītes un Saukas pagastos. Konkrēta vieta militārās bāzes celtniecībai vēl tiek izvērtēta, uzzināts Aizsardzības ministrijas Preses nodaļā.

Patlaban būvniecības procesa sākšana ir atkarīga no Militāro poligonu likumprojekta apstiprināšanas gaitas, kas pašreiz ir saskaņošanas stadijā. Atsevišķais likums radīs iespēju īstenot ātrāku būvniecību. Provizoriski būvniecība varētu tikt sākta 2024.gadā.

Šis poligons būs lielākais Baltijā, tā platība paredzēta apmēram 25 000 hektāru.

Patlaban lielākais ir Ādažu poligons, kurš aizņem 14 500 hektāru.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu