O, 28.03.2023.

Uz Norvēģiju aizbēgušais "Vagner" komandieris aizturēts

LETA/AFP
Uz Norvēģiju aizbēgušais "Vagner" komandieris aizturēts
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 9
Foto: AFP/SCANPIX

Krievijas algotņu formējuma "Vagner" bijušais nodaļas komandieris Andrejs Medvedevs, kurš pirms desmit dienām aizbēga no Krievijas uz Norvēģiju un tur pieprasīja politisko patvērumu, aizturēts par imigrācijas likuma pārkāpšanu, pirmdien paziņojusi Norvēģijas policija.

26 gadus vecais Medvedevs robežu šķērsoja 13.janvārī.

Medvedeva advokāts ziņu aģentūrai AFP pagājušajā nedēļā sacīja, ka Medvedevs esot gatavs cilvēkiem, kas izmeklē kara noziegumus, sniegt liecības par savu pieredzi "Vagner".

Medvedevs apgalvo, ka četrus mēnešus "Vagner" sastāvā cīnījies Ukrainā, bet novembrī dezertējis, jo "Vagner" pagarinājis līgumu ar viņu pret viņa gribu.

Kopš ierašanās Norvēģijā Medvedevu nopratinājušas Norvēģijas varasiestādes.

Andrejs Medvedevs
Andrejs Medvedevs Foto: Reuters/ScanPix

Policijas pārstāvis AFP apstiprināja, ka Medvedevs ticis aizturēts saskaņā ar imigrācijas likumu, un tiek apsvērts, vai aizturēšanu vajadzētu pagarināt.

Policija neatklāja, kādēļ tieši Medvedevs aizturēts un atteicās sniegt plašākus komentārus.

Medvedeva advokāts Norvēģijā AFP apgalvo, ka Medvedevs aizturēts, jo atteicies ievērot policijas noteiktos ierobežojumus.

"Protams, īstenoti daudzi drošības pasākumi, un viņam ir grūti tos ievērot. Viņš ne par ko nav apsūdzēts," sacīja advokāts.

Joprojām nav atbildēti daudzi jautājumi par Medvedeva pagātni un bēgšanas apstākļiem, un vairāki eksperti apšauba, vai viņš būtu spējis šķērsot stingri apsargāto robežu bez palīdzības.

Medvedevs apgalvo, ka skrējis pāri aizsalušajai Pasvīkelvas robežupei, kamēr viņam pakaļ dzinušies Krievijas robežsargi ar suņiem un šāvuši uz viņu. AFP nav izdevies gūt neatkarīgu apstiprinājuma viņa stāstītajam.

"Vagner" nav noliedzis, ka Medvedevs bijis algotņu bandas sastāvā.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu