S, 28.01.2023.

Infografika ⟩ Levits, izskatot 12 notiesāto personu lūgumus, apžēlo vienu notiesāto

Notiesātais tiks daļēji atbrīvots no papildsoda izciešanas
TVNET/LETA
Levits, izskatot 12 notiesāto personu lūgumus, apžēlo vienu notiesāto
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Valsts prezidents Egils Levits
Valsts prezidents Egils Levits Foto: Edijs Pālens/LETA

Valsts prezidents Egils Levits šodien izskatīja 12 notiesāto personu apžēlošanas lūgumus un vienu personu valsts pirmā persona lēma apžēlot, informē Valsts prezidenta kancelejas Mediju centra komunikācijas speciāliste Elīna Kresa.

Viena notiesātā persona apžēlota, daļēji atbrīvojot no papildsoda izciešanas. Pārējie 11 apžēlošanas lūgumi netika atbalstīti.

Prezidents līdz šim ir apžēlojis 18 personas un izskatījis 357 notiesāto personu apžēlošanas lūgumus.

Apžēlošanas lūgumu var iesniegt pēc tiesas sprieduma stāšanās spēkā, izņemot gadījumus, kad persona par smagu vai sevišķi smagu noziegumu notiesāta ar brīvības atņemšanas sodu.

Gadījumos, kad persona notiesāta par smaga nozieguma izdarīšanu, apžēlošanas lūgumu var iesniegt, ja faktiski izciesta ne mazāk kā puse no piespriestā brīvības atņemšanas soda.

Savukārt, kad persona notiesāta par sevišķi smaga nozieguma izdarīšanu, apžēlošanas lūgumu var iesniegt, ja faktiski ir izciestas ne mazāk kā divas trešdaļas no piespriestā brīvības atņemšanas soda. Turpretim, ja piespriests mūža ieslodzījums, personai pirms lūguma iesniegšanas jāizcieš ne mazāk kā 20 gadi no brīvības atņemšanas soda.

Prezidentu lēmumi par apžēlošanas lūgumu atbalstīšanu vai noraidīšanu
Prezidentu lēmumi par apžēlošanas lūgumu atbalstīšanu vai noraidīšanu Foto: Valsts prezidenta kanceleja

Iepriekšējais Valsts prezidents Raimonds Vējonis sava termiņa laikā izskatīja 697 apžēlošanas lūgumus un atbalstīja 22. Visvairāk apžēlošanas lūgumus izskatīja Guntis Ulmanis, kurš savas prezidentūras laikā izskatīja 3391 apžēlošanas lūgumu, no kuriem atbalstīja 219.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu