Navaļnijam vēl seši mēneši bez ameklējumiem, opozicionārs pārvietots uz vieninieka kameru (2)

TVNET/LETA
Aleksejs Navaļnijs
Aleksejs Navaļnijs Foto: Tatyana Makeyeva

Ieslodzījumā esošais Krievijas opozīcijas līderis Aleksejs Navaļnijs trešdien paziņojis, ka pārvietots uz vieninieka kameru un ka nākamos sešus mēnešus viņam tiks liegti apmeklējumi.

"Man nav bijuši jebkādi apmeklējumi astoņus mēnešus, un vakar man tika pavēstīts, ka uz maksimāli iespējamo sešu mēnešu termiņu tieku pārvests uz vieninieka kameru," tvitera kontā, ko uztur viņa atbalstītāji, raksta Navaļnijs.

"Tur nav atļauti nekādi apmeklējumi. Tas nozīmē ilgāk nekā gadu bez apmeklējumiem. Pat maniakiem un sērijveida slepkavām, kas izcieš mūža ieslodzījumu, ir tiesības uz apmeklējumiem, bet man nav."

Navaļnija paziņojumu Krievijas Federālais sodu izpildes dienests (FSIN) pagaidām nav komentējis.

2021.gada gada februārī Navaļnijam tika piespriests divarpus gadu ilgs cietumsods par viņam 2014.gadā piespriestā nosacītā cietumsoda noteikumu šķietamu pārkāpšanu, ārstējoties Vācijā pēc noindēšanas mēģinājuma ar ķīmisko ieroci "Novičok".

2022.gada martā tiesa piesprieda Navaļnijam vēl deviņus gadus ieslodzījumā par "krāpšanos" un "tiesneša apvainošanu". Šis spriedums nomainīja 2021.gada februārī piespriesto sodu. Tiesa arī nolēma, ka turpmāk cietumsods viņam jāizcieš stingrā režīma kolonijā ar lielākiem ierobežojumiem.

Tagad Naviļnijs izcieš sodu pastiprinātā režīma kolonijā Meļehovā, kas atrodas aptuveni 250 kilometrus uz austrumiem no Maskavas, un viņa atbalstītāji ziņo, ka pēc daudzkārtējas ievietošanas karcerī opozīcijas līdera veselības stāvoklis ir dramatiski pasliktinājies.

Janvārī aptuveni 500 mediķu parakstīja atklātu vēstuli diktatoram Vladimiram Putinam, pieprasot dot civilajiem ārstiem piekļuvi Navaļnijam.

Atsaucoties uz Navaļnija advokātu Vadimu Kobzevu, pētnieciskās žurnālistikas tīmekļa izdevums "The Insider" ziņo, ka opozicionārs, atrodoties pastiprinātā režīma kolonijā, zaudējis septiņus kilogramus svara un pēc "milzīgajām" antibiotikas devām izjūt kuņģa sāpes.

"Putins mēģināja nogalināt Navaļniju ātri," tviterī norādījusi viņa pārstāve Kira Jarmiša. "Tagad viņš viņu nogalina lēnām un viņu spīdzina."

Aktuālais šodien
Svarīgākais