Sv, 26.03.2023.

VIDEO ⟩ Vai bērnu izklaides parkā Rīgā izvietots Krievijas karogs? Uzņēmums skaidro situāciju

Vai bērnu izklaides parkā Rīgā izvietots Krievijas karogs? Uzņēmums skaidro situāciju
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 7
Foto: Ekrānuzņēmums no video

Kāds vecāks, vedot savu bērnu uz rotaļu un izklaides parku "MaryMaris" tirdzniecības centrā Rīgā, novērojis, ka tur izvietoti ne vien uzraksti krievu valodā, bet arī Krievijas karogs, vēsta TV3 raidījums "Bez tabu".

"Bez tabu" novēro, ka pie ieejas "MaryMaris" izklaides parkā iekšējie kārtības noteikumi izvietoti gan latviešu, gan krievu valodā. Darbiniece sarunājas skaidrā latviešu valodā. Pie gandrīz katra no atpūtas objektiem noteikumi izklāstīti latviešu un krievu valodā, dažviet – arī vēl angļu valodā.

Taču vislielāko uzmanību pievērš vairākās vietās izvietotie Krievijas karogi.

Valsts valodas centrs (VVC) jau esot nesen veicis kontroli konkrētajā izklaides un atpūtas vietā, nekonstatējot pārkāpumus. Savukārt situācija ar Krievijas karogu uz atrakcijām neesot centra kompetencē. Ja vien līdztekus svešvalodai noteikumi izklāstīti valsts – latviešu – valodā, tad tas nav pārkāpums, skaidro VVC Valodas kontroles departamenta vadītāja Madara Rēķe, piebilstot, ka latviešu valodai gan ir jābūt primārai, uzskatāmākai.

"Mēs neesam pārkāpuši nevienu likumu," norāda "MaryMaris". "Mūsu klientu lokā ir latviešu un arī krievu valodā runājoši apmeklētāji. Un mums visi viesi ir svarīgi." "Savukārt matrači ir Krievijā ražoti, bet nav teikts, ka konkrētā krāsu kombinācija ir domāta kā Krievijas karogs. Tomēr, ja tas satrauc mūsu apmeklētājus, mēs noņemsim šo apzīmējumu," sola izklaides parks.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu