Foto ⟩ Sasaukta Mārupē ugunsgrēkā cietušā dronu ražotāja "Edge Autonomy" stratēģiskā vadības sēde

Latvijā ieradusies arī uzņēmuma augstākā vadība no ASV
TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 1
Foto: Jānis Škapars/TVNET

Šodien, 8. februārī, tiks sasaukta bezpilota lidaparātu ražotāja "Edge Autonomy" stratēģiskā vadības sēde, kurā piedalīsies arī uzņēmuma augstākā vadība no ASV, kura ir ieradusies Latvijā, informē uzņēmuma pārstāve Inga Galkina.

Viņa norādīja, ka pirms sēdes plašākus komentārus šobrīd nevar sniegt.

Vienlaikus SIA "Edge Autonomy Riga" pārstāvis Dzintars Neimanis norādīja, ka uzņēmums šobrīd ļoti aktīvi strādā, lai notikusī uguns nelaime atstātu pēc iespējas mazāku ietekmi uz uzņēmuma operatīvo darbību.

Foto: Pierīgā dronu ražotnē izcēlies plašs ugunsgrēks

Darbiniekiem, kuru darbavietas ugunsgrēkā tika skartas, vismaz tuvāko dienu laikā darbs klātienē ražotnē nenotiks. Darbinieki, kuru darbavietas nekādā veidā netika skartas, darbu turpina standarta režīmā.

"Ražošana notiek arī citās "Edge Autonomy" rūpnīcās ārvalstīs, un kopumā šobrīd vēl ir pāragri noteikt zaudējumu apmērus, taču darīsim visu, lai pēc iespējas ātrāk atjaunotu ražotnes darbu un izpildītu saistības," sacīja Neimanis.

Tāpat viņš norādīja, ka uzņēmums uzticas operatīvajiem dienestiem, kas strādā notikuma vietā un noskaidros notikušā cēloņus. Tāpēc, lai netraucētu izmeklēšanas gaitai, uzņēmums atturas paust minējumus par notikušā iemesliem.

TVNET jau ziņoja, ka Mārupē otrdien aizdegās "Edge Autonomy" bezpilota lidaparātu ražošanas ēka.

Kā informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD), otrdienas pēcpusdienā pēc plkst.15 VUGD saņēma informāciju, ka Mārupes pagastā ražošanas ēkā ir izcēlies ugunsgrēks. Notikuma vietā glābēji konstatēja, ka ēka dega ar atklātu liesmu un tās strauji izplatījās, turklāt veidojās spēcīgs sadūmojums.

Dzēšanas darbos tika iesaistīti plaši VUGD spēki - gandrīz 50 ugunsdzēsēji, deviņas autocisternas, trīs autokāpnes un ķīmijas auto, kā arī starptaustikās lidostas "Rīga" ugunsdzēsēju komanda ar autocisternu un personālu.

Divstāvu ražošanas ēka dega 600 kvadrātmetru platībā, bet blakus novietotā produkcija - 20 kvadrātmetru platībā.

Saskaņā ar mediķu sniegto informāciju, slimnīcā nogādāti divi ugunsgrēkā cietušie, bet vienam palīdzība sniegta uz vietas.

Valsts policijas pārstāve Madara Šeršņova teica, ka sākotnējā informācija neliecina, ka būtu notikusi ļaunprātīga dedzināšana, tomēr ir sākts kriminālprocess, lai noskaidrotu precīzus iemeslus.

Lidostas "Rīga" pārstāve Ilze Salna norādīja, ka ugunsgrēka dzēšanā iesaistīta viena no piecām lidostas ugunsdzēsēju brigādēm. Lidostas ugunsdzēsēji dzēšanas darbos piedalās ar vienīgo šāda veida ugunsdzēsēju automašīnu Latvijā, kuras cisternas ietilpība ir 35 tonnas ūdens. Lidostas darbību ugunsgrēks neietekmēja.

Ņemot vērā to, ka izplatījās plašs sadūmojums un ražošanas ēkā atradās dažādas vielas, VUGD aicināja tuvējās apkārtnes iedzīvotājus aizvērt māju logus, durvis un izslēgt ventilāciju, lai nerastos kaitējums veselībai. Vakarā sadūmojums, kas izplatījās gaisā, jau bija samazinājies.

"Edge Autonomy" direktora vietnieks Jānis Vilmanis atzina, ka ugunsgrēks nodarījis lielus postījumus, taču piepilda, ka konkrētie zaudējumu apmēri vēl nav apzināti.

"Edge Autonomy" (iepriekš "UAV Factory") ražo bezpilota sistēmu tehnoloģijas, kas tiek piegādātas valdības, komerciāliem un akadēmiskiem klientiem gandrīz 70 valstīs. Uzņēmums tiek uzskatīts par vienu no vadošajiem pasaules līmeņa bezpilota lidaparātu tehnoloģiju ražotājiem. "Edge Autonomy" droni tiek piegādāti arī Ukrainas armijas vajadzībām.

"Edge Autonomy" 2021.gadā strādāja ar 8,661 miljona eiro apgrozījumu un guva 546 356 eiro peļņu, liecina "Firmas.lv" informācija.

Uzņēmums dibināts 2009.gadā, un tā pamatkapitāls ir 1 041 505 eiro. Uzņēmuma īpašnieks ir ASV uzņēmums "Edge Autonomy Holdings, LLC".

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 1

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu