Pk, 24.03.2023.

Sprūds: Saprašanās memorands nodrošina, ka ES ņem vērā arī Latvijas viedokli

TVNET/LETA
Sprūds: Saprašanās memorands nodrošina, ka ES ņem vērā arī Latvijas viedokli
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Saeimā paraksta saprašānās memorandu par startēģisko partnerību
Saeimā paraksta saprašānās memorandu par startēģisko partnerību Foto: Saeimas kanceleja

Saprašanās memoranda doma ir ne vien stiprināt pušu savstarpējo koordināciju, sadarbību un veidot aktīvu dialogu ar sabiedrību, bet arī nodrošināt, ka Eiropas Savienībā (ES) izskan un tiek ņemts vērā Latvijas viedoklis, pirmdien, 6. martā, parakstot Saprašanās memorandu par stratēģisko partnerību ES, sacīja Saeimas Eiropas lietu komisijas priekšsēdētājs Andris Sprūds (P).

Memorandu 14. Saeimas vārdā parakstīja Saeimas Eiropas lietu komisijas priekšsēdētājs Sprūds, Eiropas Komisijas vārdā - Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā vadītāja Zane Petre un Eiropas Parlamenta biroja vārdā - Eiropas Parlamenta biroja Latvijā vadītāja Marta Rībele.

Puses atzinīgi vērtēja līdzšinējo sadarbību ES jautājumos, kā arī norišu un aktivitāšu koordinācijā.

Kā informēja Saeimas Preses dienestā, memoranda mērķis ir kopīgi skaidrot un uzlabot sabiedrības izpratni par būtiskiem ar Latvijas dalību Eiropas Savienībā (ES) saistītiem jautājumiem, veicināt plašāku sabiedrības līdzdalību diskusijās par ES jautājumiem, kā arī skaidrot valstu parlamentu nozīmi lēmumu pieņemšanā ES līmenī.

Memorandā puses definējušas stratēģiskās partnerības virsmērķi - veidot dialogu ar ES iedzīvotājiem, uzlabojot izpratni par ES, tās darbību un iestādēm, padziļinot zināšanas un sapratni par Latvijas dalības ES mērķiem, struktūru un sasniegumiem.

Līdz ar memoranda noslēgšanu izveidota stratēģiskā partnerība ar nolūku koordinēt visu trīs pušu sadarbību, lai skaidrotu valstu parlamentu nozīmi ES lēmumu pieņemšanā, kā arī to, ko Latvijai nozīmē dalība ES, kā arī veicinātu pilsoniskās sabiedrības un pašvaldību līdzdalību diskusijās par ES aktualitātēm.

Tāpat memoranda dalībnieki apņemas kopā uzlabot sabiedrības izpratni un pilnveidot dialogu par Latvijai būtiskiem ES jautājumiem, kā arī veikt publiskās diplomātijas pasākumus, tostarp popularizējot Latvijas kā ES dalībvalsts pieredzi un labo praksi.

Lai īstenotu šos mērķus, puses izveidojušas Stratēģiskās partnerības koordinācijas padomi, kas uz sanāksmēm sanāks vismaz trīs reizes gadā.

Pirmo reizi šāds memorands tika parakstīts 12. Saeimā.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais