Pk, 24.03.2023.

Apgabaltiesa atliek lietas izskatīšanu par Amerikas pumas turēšanu dzīvojamajā mājā

Papildināts
TVNET/LETA
Apgabaltiesa atliek lietas izskatīšanu par Amerikas pumas turēšanu dzīvojamajā mājā
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 1
Foto: AFP/SCANPIX

Tiesneses darbnespējas dēļ Rīgas apgabaltiesa uz nenoteiktu laiku atlikusi Dabas aizsardzības pārvaldes (DAP) apelācijas sūdzības izskatīšanu par Rīgas rajona tiesas spriedumu, ar kuru attaisnots uzņēmējs un biedrības vadītājs, kuri tika apsūdzēti par Amerikas pumas tirdzniecības noteikumu pārkāpšanu, turot plēsīgo dzīvnieku dzīvojamajā mājā, informē tiesa.

Personas ir apsūdzētas par apdraudēto savvaļas dzīvnieku tirdzniecības noteikumu pārkāpšanu, radot būtisku kaitējumu.

Saskaņā ar apsūdzību viens no apsūdzētajiem viņa vadītās biedrības vārdā iegādājies Amerikas pumu no kādas Čehijā dzīvojošas personas.

Pēc pumas iegādes tā pretlikumīgi turēta otra apsūdzētā dzīvesvietā līdz 2020.gada 21.februārim, kad kratīšanā tā izņemta. Turot pumu tai nepiemērotos apstākļos, ievērojami apdraudēta īpašnieka un turētāja, mājsaimniecībā dzīvojošo personu, kā arī apkārtējās sabiedrības vispārējā drošība.

Puma kā plēsēju kārtas savvaļas sugas dzīvnieks ar attiecīgu uzvedību, barošanās veidu un izmēru, kas pieaugušam dzīvniekam atkarībā no dzimuma var sasniegt 60-120 kilogramus, ir uzskatāms par cilvēka veselībai un dzīvībai bīstamu dzīvnieku, norādīja prokuratūrā.

Dzīvnieka uzvedība ir neprognozējama gadījumā, ja dzīvnieks izkļūst no turēšanas vietas, kā arī teritoriālās uzvedības dēļ gadījumā, ja cilvēks ir nokļuvis dzīvnieka turēšanas vietā kopā ar dzīvnieku, pavēstīja prokuratūrā.

Tiesas kalendārs liecina, ka lietā apsūdzēts Andrejs Pahomovs un Ilmārs Krieviņš. "Firmas.lv" informācija liecina, ka Krieviņš darbojas biedrībā "Dr. Caunes Zoo", bet Pahomovs darbojas vairākos uzņēmumos.

TVNET jau vēstīja, ka citā lietā pērn par cietsirdīgu izturēšanos pret melno leopardu tiesa trīs personām piemērojusi desmitos tūkstošos eiro mērāmus naudas sodus un piespiedu darbu. Personas tika apsūdzētas par cietsirdīgu izturēšanos pret dzīvnieku un apdraudēto savvaļas dzīvnieku tirdzniecības noteikumu pārkāpšanu.

Lietā tika notiesāti Dace Punka, Agris Ilgažs un Viktors Gerliņš. Profesors Ilgažs iepriekš darbojās Latvijas Lauksaimniecības universitātē (LLU), taču tā pēc tiesas sprieduma ir pārtraukusi darba attiecības ar profesoru. Portāls "Pietiek.com" savulaik vēstīja, ka Punka ir sadzīves tehnikas tirgotāja "PTA" īpašnieka Andreja Punkas sieva, un tieši viņai esot piederējis "Skanstes virsotnēs" izņemtais leopards.

"Firmas.lv" informācija liecina, ka Gerliņš savukārt darbojas biedrībā "Elitāru kaķu klubs Imperiāls", savukārt agrāk viņš masu medijos pieminēts kā reto kaķu kluba "Wild Africa" īpašnieks.

Kā norādīts apsūdzībā, divi no apsūdzētajiem vienojās par leoparda iegādi par 15 000 eiro. Apsūdzētie pārkāpuši Dzīvnieku aizsardzības likumā noteikto, ka aizliegts iegādāties, turēt nebrīvē, atsavināt vai turēt pārdošanai vai apmaiņai un piedāvāt tirdzniecībā plēsēju kārtas savvaļas sugas dzīvniekus.

Pēc darījuma apsūdzētie noskaidrojuši, ka pastāv iespējamība veikt leoparda nagu amputāciju, kas padarītu dzīvnieku mazāk bīstamu apkārt esošajiem.

Viena no apsūdzētajām personām, būdama leoparda īpašniece un atbildīga par dzīvnieka labturību, nolēma veikt nagu amputāciju leopardam, tādēļ aicināja otru apsūdzēto atrast kādu cilvēku, kas šo procedūru varētu veikt.

Tika uzrunāta apsūdzētajam pazīstama persona, kas ir trešā apsūdzētā persona šajā kriminālprocesā, un lūgts viņam uzņemties veikt nagu amputāciju leopardam, kam viņš arī piekrita.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais