Sv, 26.03.2023.

Foto ⟩ Iniciatīvā "Eiropa bez kažokādām" savākti 1,7 miljoni parakstu

TVNET/LETA
Iniciatīvā "Eiropa bez kažokādām" savākti 1,7 miljoni parakstu
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Notiek biedrības "Dzīvnieku brīvība" rīkots gājiens "Kažokādas pagātnē" dzīvnieku aizstāvēšanai no kažokādu industrijas.
Notiek biedrības "Dzīvnieku brīvība" rīkots gājiens "Kažokādas pagātnē" dzīvnieku aizstāvēšanai no kažokādu industrijas. Foto: Ieva Leiniša/LETA

Eiropas pilsoņu iniciatīvā "Eiropa bez kažokādām" savākti kopumā 1,7 miljoni parakstu, liecina informācija iniciatīvas mājaslapā.

Publiskotā informācija, noslēdzoties parakstu vākšanai, liecina, ka Eiropas Savienībā (ES) ir savākti kopumā 1 701 892 paraksti. Patlaban ES dalībvalstīs notiek parakstu verificēšana, bet pēc tam iniciatīva tiks iesniegta Eiropas Komisijā (EK).

Tostarp, pēc biedrības "Dzīvnieku brīvība", kas Latvijā organizēja parakstu vākšanu, vēstītā, Latvijā savākti 71 306 paraksti.

Vienlaikus biedrībā piebilda, ka parakstu verificēšana notiks līdz jūnijam, un tās procesā parasti 15-20% parakstu tiek atzīti par nederīgiem.

Kā liecina informācija EK mājaslapā, lai Eiropas pilsoņu iniciatīvu izskatītu EK, jābūt savāktam vismaz vienam miljonam verificētu parakstu, un to jāparaksta pilsoņiem no vismaz septiņām ES dalībvalstīm, kur katrā valstī ir jāsasniedz minimālais parakstu skaits. Latvijai tie ir 5640 parakstu.

Ja iniciatīva atbilst visiem kritērijiem, EK sešu mēnešu laikā sniegs oficiālu atbildi, paskaidrojot iemeslus, kuru dēļ tā, pamatojoties uz priekšlikumu, tiesību aktu ierosinās vai neierosinās.

Foto: "Dzīvnieku brīvība" rīkots gājiens "Kažokādas pagātnē"

Jau ziņots, ka Eiropas pilsoņu iniciatīva "Eiropa bez kažokādām" aicina EK visā ES aizliegt dzīvnieku audzēšanu kažokādu ražošanas nolūkā, kā arī zvēraudzētavās iegūtu kažokādu un tās saturošu izstrādājumu laišanu ES tirgū.

Eiropas pilsoņu iniciatīva ir rīks, ar kuru ES dalībvalstu pilsoņi var piedalīties ES likumdošanas veidošanā un ierosināt izmaiņas ES likumos, tieši vēršoties EK.

Iniciatīvas ierosinātāja ir dzīvnieku aizstāvības organizāciju apvienība "Eurogroup for Animals".

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu