Sv, 11.06.2023.

Kā palīdzēt ādai ilgāk palikt jaunai?

Piedāvā Apotheka
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Foto: www.freepik.com

Lai arī daudziem gribētos, lai krēms kā uz burvja mājienu padarītu ādu atkal jaunu, jāsaprot, ka pretnovecošanās jeb tā saucamā anti-age kosmētika nespēj atcelt novecošanos. Šī kosmētika radīta, lai palīdzētu ādai ilgāk palikt jaunai un aizkavēt novecošanās pazīmju parādīšanos un intensitāti. Ir svarīgi pretnovecošanās kosmētiku sākt lietot laikus, kad vizuālās pārmaiņas vēl nav redzamas, lai palīdzētu ādai darboties ar optimālu jaudu un kompensētu to, ko āda laikā gaitā pati vairs nespēj. Profilakse vienmēr ir labāka nekā korekcija. Jo ātrāk sāksi rūpēties par ādas jaunību, jo labāks būs rezultāts.

“Franču modes dizainere un Chanel zīmola dibinātāja Gabriela Bonī "Koko" Šanela 20. gadsimtā iedvesmoja sievietes visā pasaulē ne vien ar savu radīto apģērbu līniju, bet arī ar saviem uzskatiem, kā sievietei būtu jāuzvedas un jāizskatās. Viens no Koko Šaneles izteicieniem perfekti iezīmē to, ar kādu apziņu sievietēm būtu jādzīvo, rūpējoties par savas sejas ādas skaistumu un veselību arī mūsdienās: "Daba jums piešķīrusi sejas ādu tādu, kāda tā ir divdesmit gadu vecumā. Dzīve veido seju, kāda tev ir trīsdesmit gados. Bet piecdesmit gados tu iegūsi tādu seju, kādu esi pelnījusi.” Ādas novecošanās ir dabisks process, to nav iespējams apturēt un par to nevajadzētu kautrēties, bet savlaicīgas rūpes un ilgtermiņa ieguldījumi var saglabāt ādas jauneklīgo izskatu ilgāk. Brīdī, kad parādās pirmās novecošanās pazīmes, var jau būt par vēlu, lai ar kosmētikas līdzekļiem atgrieztu ādas skaistumu iepriekšējā stadijā, tāpēc par sejas kopšanu ir jādomā tad, kad krunciņas vēl nav parādījušās,” stāsta Apotheka Beauty kosmētiķe Ieva Strautkalne.

Katrā vecumā ādā notiek anatomiskas, fizioloģiskas un morfoloģiskas izmaiņas. Novecošanās procesi sākas jau ap 20 gadu vecumu, kad ādas atjaunošanās funkcijas pamazām palēninās un sāk mazināties ādas tvirtumam un elastībai tik nepieciešamās kolagēna šūnas. Turpmākos gados šūnām sāk trūkt enerģijas, mikrocirkulācija kļūst lēnāka, tāpēc 25 gadu vecums ir tā robeža, kad būtu jāsāk pievērsties ādas jaunības profilaksei, lai attālinātu brīdi, kad ādas tvirtuma zudums un pirmās grumbiņas sāk kļūt pamanāmas.

Rūpējoties par ādas jaunības saglabāšanu, liela loma ir serumiem ar aktīvo vielu koncentrāciju, kas kursa veidā sapurina” ādas šūnas aktīvākai darbībai, lai pārējo laiku ar ādas vajadzībām atbilstošu krēmu palīdzētu tai nenovecot tik ātri. Jo vecākas kļūstam, jo biežāk ieteicams lietot arī serumu. 25-30 gadu vecumā pietiekami būs, ja serums tiks lietots reizi vai divas gadā, bet ap 35-38 gadiem serumam būtu jākļūst par neatņemamu ādas kopšanas sastāvdaļu vismaz reizi dienā, visefektīvāk uz nakti, jo tad āda dabiski ieslēdzas” atjaunošanās režīmā.

Kādas sastāvdaļas meklēt ādas jaunības paildzināšanas līdzekļos?

Kosmetoloģijā par vienu no efektīvākajām sastāvdaļām ādas kopšanas līdzekļos jaunības saglabāšanai ir atzīti peptīdi ļoti nelielas olbaltumvielu daļiņas, kuras ļoti efektīvi var restrukturēt ādu, stimulēt kolagēna izstrādi un likt tai atjaunoties. Taču peptīdu gadījumā ļoti svarīgas ir daudzas nianses, kā tos iestrādāt krēmos un serumos, lai tie mērķtiecīgi darbotos un panāktu cerēto efektu. Kvantitāte un apjoms šajā gadījumā nebūs kvalitātes rādītājs, tāpēc speciālisti uzsver, ka svarīgi ir izvēlēties augstas kvalitātes kosmētiku, kuras radīšanā piesaistītie zinātnieki un tehnologi īpaši piestrādājuši, lai peptīdi nenoārdītos pirms iekļūšanas ādā un būtu iespējami mazāki, lai sekmīgi iekļūtu ādā un paveiktu savu darbu.

Vēl viena iedarbīga sastāvdaļa, kuru vērts meklēt gan serumos, gan citos pretnovecošanās kosmētiskajos līdzekļos, ir Āzijas centīlija. Tā efektīvi palīdz ādai atjaunoties, stimulē kalogēna izstrādi, apstādina tos iekšējos procesus, kas liek ādai novecoties, dziedē ādas bojājumus un stimulē ādu atkal aktīvi darboties pašai.

Piemēram, Institut Esthederm Derm Repair atjaunojošā koncentrētā seruma sastāvā ir gan Āzijas centīlijas ekstrakts, gan īpaši iestrādātas par efektīvām atzītas peptīdu tehnoloģijas. Serums dziļi iesūcas ādā, lai nostiprinātu tās balsta struktūru un dziedētu mikrobojājumus, pirms tie pārvēršas grumbās. Seruma lietošanai nav vecuma ierobežojuma, un tas ir piemērots visiem ādas tipiem.

Kādu atbalstu mana āda sagaida šobrīd?

Laika posmā starp 30 un 40 gadiem izmaiņas, kas jau kādu laiku notikušas ādas dziļumā, sāk kļūt redzamas tās virspusē. Palēninās arī ādas atjaunošanās cikls tai pietrūkst spēka atbrīvoties no atmirušajām šūnām, arvien sliktāk izstrādājas lipīdu slānis, kas ir atbildīgs par ādas aizsargbarjeras necaurlaidību, elastību un kvalitāti. Šis ir laiks, kad ikdienas ādas kopšanā jāiekļauj jau intensīvākas iedarbības pretnovecošanās krēms, piemēram, Institut Esthederm Active Repair krēms mīmikas līniju korekcijai. Tas satur trīs veidu peptīdus, Āzijas centīlijas ekstraktu, kā arī ļoti nelielā koncentrācijā salicilskābi un citronskābi, kas rada pavisam nedaudz skābenāku krēma vidi nekā ādas dabīgais pH, lai tādējādi stimulētu ādu pašu nolobīt atmirušās šūnas un tā varētu atjaunoties un ražot atkal jaunas šūnas. Savukārt, acu zonā āda ir plānāka un trauslāka, tāpēc tai nepieciešamas daudzpusējas iedarbības korekcijas līdzeklis, kas samazina grumbas, vārnu kājiņas”, pietūkumu un tumšos lokus, piemēram, Institut Esthederm Active Repair acu zonu koriģējošs līdzeklis.

Tuvojoties 40. dzimšanas dienai, kā arī, ja āda ir sausāka un redzamas novecošanās pazīmes grumbas, izteiktas vaibstu līnijas, vingruma un mirdzuma trūkums, nelīdzena ādas virsma, sāk noslīdēt sejas ovāls —, sejas kopšanas rutīnā ir laiks iekļaut krēmu, kas novecošanos palēnina gan ādas dziļumā, gan vizuāli virspusē, liekot ādai izskatīties nostieptākai un gludākai, piemēram, Lift&Repair absolūti izlīdzinošais krēms. Tas papildus jau tā iedarbīgajiem trīs veidu peptīdiem un Āzijas centīlijas ekstraktam ir bagātināts ar gaismu atstarojošiem pigmentiem un satur arī augu valsts sastāvdaļas, kas izlīdzina ādas mikroreljefu, dziļi atjauno ādas struktūru un nostiprina ādu.

40 gadu slieksnis ir laiks, kad serumam no kursveidīga produkta jākļūst par ikvakara sabiedroto. Var izvēlēties Institut Esthederm Lift&Repair absolūti nostiprinošs serums, kas stimulē resursu atjaunošanos un papildus satur arī hialuronskābi intensīvai mitrināšanai. Savukārt, izvēloties acu zonas kopšanas līdzekli, ieteicams būtu tāds līdzeklis, kuram jau iestrādāts atvēsinošs uzgalis, kas veicina mikrocirkulāciju un mazina tūsku acu apvidū, piemēram, Institut Esthederm Lift&Repair nostiprinošs pretgrumbu krēms acīm.

Pēc 50 gadu sasniegšanas novecošanās kļūst vēl straujāka, jo estrogēna trūkuma dēļ āda zaudē apjomu un blīvumu, tā sašļūk, kļūst plāna un trausla. Šajā laikā maksimāli jāatbalsta āda tās funkciju un komforta saglabāšanai. Ādu vairs nav iespējams padarīt atkal jaunu, taču tai var palīdzēt justies un izskatīties komfortabli un veselīgi. Zaudējot blīvumu, āda sāk strauji slīdēt uz leju, šūnas pārstāj, tēlaini sakot, komunicēt savā starpā, un āda kļūst arvien vājāka. Tāpēc ir svarīgi lietot ādas kopšanas produktus, kas satur inovatīvas sastāvdaļu tehnoloģijas un spēj uzlabot starpšūnu komunikāciju, piemēram, Institut Esthederm Excellage līniju, kuras produkti satur gudro polisaharīdu”, kas reģenerē ādas šūnu savienojumus koneksīnus informatīvus kanālus, kas atbild par ādas funkciju un procesu nodrošināšanu. Papildus iepriekš minētajam šie speciāli nobriedušai ādai radītie produkti satur kamēlijas eļļu, kas baro ādu, PP vitamīnu, kas uzlabo mikrokapilāro darbību un novērš glikācijas procesu, neļaujot šūnām salipt un kļūt neelastīgām, Āzijas centīliju, kas neļauj ādas šūnām sabrukt, veicina dzīšanas un atjaunošanās procesus, maksimālu peptīdu koncentrāciju, lakricas ektraktu, kas mazina iekaisumu un nevienmērīgu pigmentāciju, E vitamīnu aktīvo antioksidantu, kā arī sojas un kviešu proteīnus, kas pasargā ādu no negatīviem uzbrukumiem.

Tātad galvenais pretnovecošanās jeb anti – age ādas kopšanas līdzekļu mērķis ir saglabāt jaunību maksimāli ilgi. Mūsdienīgu kosmētikas līdzekļu uzdevums ir, kompensējot noteiktu elementu trūkumu, mudināt ādu pašu darboties un neļauties slinkumam. Agrīna novecošanās profilakse ir daudz efektīvāka un ļauj rezultātu iegūt dabiski. Laiku pagriezt atpakaļ nav iespējams, taču varam tā ritējuma radītās pēdas mazināt, padarot ādu gludāku, tvirtāku un mirdzošāku.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter

Tēmas

Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu