O, 30.05.2023.

Latvija atbalsta jaunu sankciju noteikšanu pret Krieviju un Baltkrieviju

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 1
Foto: sputnik

Latvija atbalsta jaunu sankciju noteikšanu pret Krieviju un Baltkrieviju pēc Krievijas paziņojuma par kodolieroču pārvietošanu uz Baltkrieviju, uzsvēra Ārlietu ministrijas (ĀM) preses sekretāre Diāna Eglīte.

ĀM pārstāve uzsvēra, ka Latvija ir rosinājusi viedokļu apmaiņu Eiropas Savienībā (ES) par atbilstošākajiem atbildes soļiem pret Krievijas un Baltkrievijas rīcību, tostarp jaunu sankciju ieviešanu.

Krievijas režīma līderis Vladimirs Putins pagājušajā nedēļā paziņoja, ka Krievija izvietos Baltkrievijā taktiskos kodolieročus. NATO Putina paziņojumu nosauca par bīstamu un bezatbildīgu, bet ES ārējās un drošības politikas augstais pārstāvis Žuzeps Borels norādīja, ka kodolieroču izvietošana Baltkrievijā būs drauds Eiropas drošībai.

Lietuvas Ārlietu ministrija norādīja, ka kodolieroču izvietošana Baltkrievijā izraisītu kārtējo saspīlējuma un destabilizācijas vilni Eiropā, reaģējot uz to, Lietuva aicinās partnerus pieņemt jaunas sankcijas.

Ministrija uzsvēra, ka ar paziņojumiem par kodolieroču izvietošanu Baltkrievijā Krievijas un Baltkrievijas diktatori Putins un Aleksandrs Lukašenko "izmisīgi cenšas radīt kārtējo saspīlējuma un destabilizācijas vilni Eiropā".

"Tas vēl vairāk Baltkrieviju ierauj karā ar Ukrainu un konfrontācijā ar demokrātisko pasauli. Baltkrievija, kas arvien vairāk zaudē suverenitāti, atbalsta un palīdz Krievijas agresijai un arvien vairāk un ciešāk tiek integrēta Krievijas militārajos plānos, un tas ir papildu riska faktors Baltijas reģionam," klāstīts ministrijas paziņojumā.

Kā norādīja ministrija, Lietuva plāno runāt ar eiroatlantiskajiem partneriem par to, kā reaģēt uz "tādiem militāristiskiem Krievijas un Baltkrievijas režīmu plāniem".

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 1

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu