O, 26.09.2023.

Video ⟩ Skolotāju streiku var novērst politiķi, uzsver LIZDA

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 7
LIZDA vadītāja Inga Vanaga.
LIZDA vadītāja Inga Vanaga. Foto: Zane Bitere / LETA

Gaidāmo skolotāju streiku var novērst politiķi, pieņemot lēmumus un izpildot skolotāju prasības, intervijā TV3 raidījumam "900 sekundes" teica Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) vadītāja Inga Vanaga.

Atbildot uz jautājumu, vai ir kādas iespējas no streika izvairīties, Vanaga norādīja, ka streiku var novērst paši politiķi.

"Politiķiem ir jāpilda solītais, ar bezatbildību mēs nesamierināmies," akcentēja Vanaga.

Viņa arī sacīja, ka gaidāmais pedagogu gājiens, kas paredzēts pirms trīs dienu streika, netiks atcelts pat, ja visas skolotāju prasības tiks izpildītas.

Paredzēts, ka gājienā piedalīsies aptuveni 7,5 tūkstoši pedagogu.

Kā vēstīts, LIZDA padome nolēmusi 24. aprīlī rīkot protesta akciju, kā arī sākt trīs dienu visas Latvijas pedagogu streiku.

Arodbiedrība vairs nav gatava sarunām ar politiķiem - izlīgšanas sarunas vairs netiks organizētas, un laikā līdz streika datumam LIZDA precizēs dalībnieku skaitu gan protesta akcijā, gan streikā.

LIZDA nav apmierināta ar to, ka valdība nav pildījusi pedagogiem dotos solījumus, kā arī spēkā esošos normatīvos aktus. Tāpēc padome lēmusi rīkot trīs dienu streiku, kā arī protesta gājienu.

Patlaban plānots, ka pirmdien, 24. aprīlī, protesta dalībnieki gājienu sāks no arodbiedrību ēkas Bruņinieku ielā, apstāsies pie valdības ēkas, Izglītības un zinātnes ministrijas, Saeimas un noslēgs ar sapulci Doma laukumā, kur plānots teikt uzrunas. Taču gājiena maršruts var tikt mainīts, saskaņojot to ar atbildīgajām institūcijām, piebilda Vanaga.

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 7

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais