P, 25.09.2023.

Foto ⟩ Klimata aktīvisti atkal bloķē satiksmi Berlīnē

TVNET/LETA/AFP
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 1

Klimata aktīvisti otrdien, 25. aprīlī, atkal pielīmējās pie asfalta un bloķēja satiksmi Berlīnē, iepriekšējā dienā ar savā akcijām izraisot plašus satiksmes traucējumus visā Vācijas galvaspilsētā.

Kustība "Pēdējā paaudze" paziņoja, ka "simtiem protestētāju" ir atsākuši satiksmes apturēšanu, šoreiz izjaucot vakara sastrēgumstundu satiksmi. Līdz šim akcijas notika rīta pusē.

Ielu bloķēšana sākās tikai dažas stundas pēc tam, kad daudzi no aktīvistiem tika atbrīvoti no apcietinājuma.

Pirmdien policija aizturēja aptuveni 200 cilvēkus par sēdprotestiem uz ceļiem visā pilsētā, tostarp uz noslogotās automaģistrāles A100.

Otrdien protestētāji nobloķēja satiksmi aptuveni desmit vietās un protestētāju aizvākšanai tika norīkoti 700 policistus.

Policija mudināja sabiedrību "saglabāt mieru un neiejaukties".

Pretrunīgi vērtēto protestu laikā redzamas ainas, kā dusmīgi autobraucēji kliedz uz aktīvistiem vai velk tos prom.

"Pēdējā paaudze" pagājušajā nedēļā paziņoja, ka aktīvisti vēlas mierīgiem līdzekļiem likt pilsētai ievērot pauzi.

"Pēdējā paaudze" pieprasa izveidot sociālo padomi, lai izstrādātu pasākumus fosilā kurināmā, piemēram, naftas, ogļu un gāzes, izmantošanas pārtraukšanai Vācijā līdz 2030.gadam.

Zinātnieki un politiķi apšauba, vai to iespējams paveikt tik ātri.

Lai sasniegtu šo mērķi līdz 2030 gadam, būtu jāatsakās no automašīnām ar iekšdedzes dzinējiem un gāzes un naftas izmantošanas apkurē, kā arī jāatsakās no spēkstacijām, kurās tiek izmantotas dabasgāze un ogles.

Taču "Pēdējā paaudze" cer uz sabiedrības atbalstu šiem ierosinājumiem.

"Pēdējā paaudze" arī pieprasa, lai Vācijā uz šosejām pieļaujamais braukšanas ātrums būtu 100 kilometri stundā un visā valstī tiktu ieviesta deviņu eiro mēnešbiļete sabiedriskajam transportam.

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 1

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais