C, 28.09.2023.

Trampa advokāts apsūdzēts prezidenta apžēlošanas tirgošanā par $2 miljoniem

TVNET
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments
Foto: Michael Sisak/AP/Scanpix

ASV eksprezidenta Donalda Trampa prezidentūras laikā viņa personīgais advokāts Rūdijs Džuliāni esot stāstījis, ka "tirgo prezidenta apžēlošanu par 2 miljoniem dolāru, ko viņš un prezidents Tramps sadala savā starpā", jaunā tiesvedībā apgalvo Džuliāni bijusī darbiniece.

Noela Danfija pirmdien Ņujorkas štata tiesā iesniegtā sūdzībā apgalvo, ka strādājusi pie Džuliāni pēdējos divus Trampa prezidentūras gadus, vēsta "NBC News". Džuliāni viņu pieņēmis darbā 2019.gada janvārī. Danfija apgalvo, ka Džuliāni viņai seksuāli uzmācies, nav pilnībā izmaksājis algu un bieži mētājis "seksistiskus, rasistiskus un antisemītiskus izteicienus". Viņas rīcībā esot vairāki video un audioieraksti.

Danfija norāda, ka viņa piekritusi Džuliāni piedāvājumam strādāt pie viņa par vienu miljonu dolāru gadā, taču viņš divu gadu laikā izmaksājis tikai apmēram 12 000 dolāru. Līdz ar to neizmaksāti palikuši 1 988 000 dolāru, sūdzībā norāda Danfija. Viņa tika atlaista 2021.gada janvārī, kad beidzās Trampa pilnvaras.

Danfija pieprasa kompensāciju 10 miljonu dolāru apmērā.

Taču politikas vērotāju uzmanību piesaistījuši Danfijas apgalvojumi, ka Džuliāni tolaik stāstījis, ka viņam esot "imunitāte" un ka "viņš tirgo prezidenta apžēlošanu par 2 miljoniem dolāru, ko viņš un prezidents Tramps sadala savā starpā". Taču sūdzībā nav norādīts, vai kādā gadījumā tas patiešām ir noticis.

Vien dažas stundas pirms prezidenta pilnvaru nolikšanas Tramps apžēloja 74 notiesātos un vēl 70 cilvēkiem samazināja piespriesto sodu.

Danfijas advokāts sacījis, ka saruna par apžēlošanām neesot tikusi ierakstīta. "Taču mēs gaidām, ka šī informācija apstiprināsies citos veidos," uzsvēris advokāts Džastins Keltons. Viņš atklāj, ka sarunā piedalījies Džuliāni sabiedrotais Levs Parnass.

Danfija arī apgalvo, ka Džuliāni esot runājis par plāniem Trampa zaudējuma gadījumā panākt vēlēšanu rezultāta atcelšanu. Džuliāni teicis, ka "Trampa komanda apgalvos, ka notikusi krāpšanās ar balsīm un ka Tramps patiesībā vēlēšanās ir uzvarējis".

Džuliāni pārstāvis noraidījis Danfijas apsūdzības. Trampa priekšvēlēšanu kampaņas pārstāvji vēl nav snieguši komentārus.

2021.gada vasarā Ņujorkas štatā un Vašingtonā tika apturēta Džuliāni licence, kas viņam ļauj praktizēt kā advokātam. Licence tika apturēta saistībā ar Džuliāni "pierādāmi nepatiesajiem un maldinošajiem" apgalvojumiem par it kā notikušo krāpšanos 2020.gada ASV prezidenta vēlēšanās.

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais