Foto Tramvaju satiksmi pār Brasas tilta vienu pusi atjaunos jūnijā

TVNET
Informē par Brasas tilta būvniecības progresu
Informē par Brasas tilta būvniecības progresu Foto: Jānis Škapars/TVNET

Šovasar Dziesmu un deju svētku laikā tramvaju satiksmi nodrošinās pār vienu Brasas tilta pusi, kas līdz šim laikam tiks pilnībā izbūvēta. Tilta otras puses būvniecību plānots pabeigt līdz šī gada rudenim. Par to pirmdien, 22. maijā, pārliecinājās Rīgas domes vadības pārstāvji un Latvijas Republikas kultūras ministrs. Amatpersonas apmeklēja Brasas tiltu, lai pārliecinātos par būvdarbu progresu.

Brasas tiltu apmeklēja Latvijas Republikas kultūras ministrs Nauris Puntulis, Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks satiksmes infrastruktūras un attīstības jautājumos Vilnis Ķirsis, Satiksmes un transporta lietu komitejas vadītājs Olafs Pulks un Satiksmes departamenta direktora p.i. Jānis Vaivods. Par būvdarbu gaitu vizītes apmeklētājus informēja atbildīgais darbu vadītājs, SIA “Rīgas tilti” izpilddirektors Pāvels Sidorovs.

Foto: Informē par Brasas tilta būvniecības progresu

V. Ķirsis norāda, ka Brasas tilta būvdarbu progresam seko līdzi regulāri un atzīst - ir acīm redzams, ka darbi notiek intensīvi, turklāt pat nedaudz apsteidzot būvdarbu grafiku. “Brasas tilts ir sarežģīts objekts – sākot ar to, ka mantojumā to saņēmām ar nesaimnieciski izvēlētu remonta risinājumu, kaut gan pēc būtības tilts bija savu laiku pilnībā nokalpojis un bija jābūvē no jauna. Līdz šī gada beigām būsim to paveikuši. Risinājums, ka jau uz Dziesmu svētkiem varēsim droši izmantot vienu tilta pusi tramvaju kustībai, ir ļoti būtisks, ņemot vērā, ka svētku laikā aicināsim rīdziniekus un pilsētas viesus personīgo auto vietā izvēlēties sabiedrisko transportu. 11. tramvaja līnijas atjaunošana ļaus no centra Mežaparkā un atpakaļ nokļūt ātrāk un lielākam skaitam cilvēku. Un, protams, būs iespējama par tradīciju kļuvusī dziedāšana tramvajā mājupceļā pēc noslēguma koncerta,” uzsver V. Ķirsis.

Brasas tilta vienu pusi ir plānots pabeigt līdz 20. jūnijam, lai uz Dziesmu un deju svētkiem pār to varētu atjaunot tramvaja satiksmi. Šobrīd būvdarbu progress ir pārliecinošs. Līdz šīs nedēļas beigām plānots pabeigt atbalstsienas un pārejas plātnes izbūvi Gaujas ielas pusē, mikropāļu izbūvi tramvaja kontakttīklu balstiem un hidroizolācijas noslēdzošo kārtu.

J. Vaivods: “Brasas tilts tramvaju satiksmei būs drošs. Atbilstoši sertificēta projekta autora sākotnēji izstrādātajai un apstiprinātajai projekta dokumentācijai bija paredzēts risinājums, ka tramvaju satiksmi novirzīs pa vienu no diviem pārvadiem pirms objekta pieņemšanas ekspluatācijā. Šāds risinājums ir saskaņā ar normatīvajiem aktiem, un projekta dokumentācijai ir veikta ekspertīze.”

Jau ziņots, ka 2019. gada maijā Brasas tilta būvdarbus apturēja, tilta nesošajās konstrukcijās atklājot būtiskus bojājumus. Izmainītā būvprojekta ietvaros veic pilnīgu tilta pārbūvi, nevis jau esoša tilta atjaunošanu. Brasa tilta pārbūvi uzsāka 2022. gada maijā, pēc tam, kad Ministru kabinets atbalstīja vairāk nekā 11 miljonu eiro liela aizdevuma piešķiršanu projekta realizācijai.

Brasas tilta pārbūvi veic piegādātāju apvienību “CP - Rīgas tilti”, kurā apvienojušies AS “Ceļu pārvalde” un SIA “Rīgas tilti”

Aktuālais šodien
Svarīgākais