Kam vajadzīga pasaule bez Krievijas?
Pērnā gada septembrī ar apokaliptiskiem izteikumiem klajā nāca bēdīgi slavenais propagandists Vladimirs Solovjovs, paziņojot, ka eksistenciālu draudu priekšā Krievija būs gatava izmantot kodolieročus, jo "kam gan vajadzīga pasaule, ja tajā nav Krievijas". Kā jau minēts, nav skaidrs, kas īsti ir domāts ar "eksistenciāliem draudiem". Piemēram, ideoloģiskās frontes cīnītāja Margarita Simonjana, kas regulāri uzstājas propagandistu raidījumos, pagājušā gada rudenī (27.septembrī) pauda - vai nu Donbass būs Krievijas sastāvā un neviens to neaiztiks, vai arī notiks kodolkarš, uzsverot, ka Krievijai neesot citas izejas.
Propagandistu ieskatā Krievija kā valsts, protams, ir vienādojama ar prezidenta Vladimira Putina režīmu, līdz ar to var pieņemt, ka jebkuri draudi pašreizējai varai tiek uzskatīti par eksistenciāliem. Jānorāda, ka arī Putins savās uzrunās tautai ir uzsvēris, ka Krievija savas suverenitātes un teritoriālās nedalāmības aizstāvībai ir gatava izlietot visus iespējamos līdzekļus, tostarp kodolieročus, uzsverot, ka "tas nav blefs". Savukārt raidījuma "60 minūtes" vadītāja un propagandiste Olga Skabejeva vairākkārtīgi atkārtojusi, ka Krievijas elitei ne no kādām starptautiskām tiesām nav jābaidās, jo "mums taču ir atombumba".
2022.gada nogalē propagandisti aktīvi stāstīja par Krievijas kodolraķetes "Yars" izvietošanu kaujas gatavībā. Ar lepnumu tika stāstīts, ka "Yars" spēj aizsniegt gan Rietumeiropu, gan ASV. Kādā sižetā jauns krievu karavīrs, kurš piedalās "Yars" apkalpošanā, lepni sacīja, ka tagad "dzimtene var gulēt mierīgi". Savukārt propagandisti norādīja, ka tas ir brīdinājums Rietumiem nepārkāpt "sarkano līniju". Tiesa, netika gan paskaidrots, kas Kremļa ieskatā ir šī "sarkanā līnija".