Video ⟩ Somijā līst asaras... Kanāda būs Latvijas hokejistu pretiniece PČ pusfinālā

Kanādas hokejisti
Kanādas hokejisti Foto: AFP/Scanpix

Kanādas vīriešu hokeja izlase ceturtdien Tamperē pārspēja turnīra mājinieci Somiju un iekļuva pasaules čempionāta pusfinālā.

Pagājušā gada fināla atkārtojumā Kanāda ar 4:1 (1:0, 1:0, 2:1) pārspēja Somiju.

Rezultātu astotajā minūtē atklāja Kanāda, vārtus gūstot Džekam Kvinnam.

Līdzīgā spēlē 31.minūtē 2:0 panāca Semjuels Blezs, bet 43.minūtē Maikls Kerkons panāca 3:0 Kanādas labā.

Pirmajos divos periodos ritot līdzīgai cīņai, pēdējā perioda pirmajā daļā krietni vairāk pa pretinieku vārtiem meta uzvarētāji.

Tomēr 57.minūtē, mainot vārtsargu pret laukuma spēlētāju, 1:3 panāca Tēmu Hartikainens.

Somijai atkal nomainot vārtsargu, vārtus nedaudz vairāk nekā divas minūtes līdz spēles beigām ar gūtiem vārtiem izcēlās Tailers Tofoli.

Uzvarētāju vārtos Semjuels Montebults atvairīja 27 metienus, bet pretējā laukuma pusē Emils Larmi tika galā ar 27 no 30 metieniem.

Dienas pirmajā spēlē Tamperē ASV ar 3:0 pieveica Čehiju.

Rīgā dienas pirmajā spēlē Vācija ar 3:1 pieveica Šveici, bet Latvija ar 3:1 apspēlēja Zviedriju.

Latvijas un Kanādas duelis pusfinālā paredzēts sestdien Tamperē plkst. 14.20, savukārt plkst. 18.20 laukumā dosies ASV un Vācija.

Slovēnija un Ungārija pametīs spēcīgāko divīziju, un nākamgad viņu vietā starp 16 labākajām vienībām būs Polija un Lielbritānija.

Pērn pasaules meistarsacīkstēs triumfēja somi, kuri izšķirošajā mačā bija pārāki par Kanādu.

Pasaules čempionāts, kuru kopīgi rīko Somijas pilsēta Tampere un Rīga, norisināsies no 12. līdz 28.maijam.