Sv, 28.05.2023.

Kalniņa-Lukaševica: Krievijas sportistiem jāliedz dalība Parīzes olimpiskajās spēlēs

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Olimpiskie riņķi
Olimpiskie riņķi Foto: AFP/SCANPIX

Krievijas sportistiem nedrīkst ļaut piedalīties Parīzes olimpiskajās spēlēs, uzstāj Saeimas priekšsēdētāja biedre, Latvijas delegācijas Eiropas Padomes Parlamentārās asamblejā (EPPA) vadītāja Zanda Kalniņa-Lukaševica (JV).

"Mums nevajadzētu būt naiviem un uzskatīt, ka Krievijas sportisti, kurus tā apstiprina dalībai starptautiskās sacensībās, neatbalsta Krievijas izvērsto politiku attiecībā pret Ukrainu," EPPA Pastāvīgās komitejas sanāksmē Rīgā piektdien pauda politiķe.

Kalniņa-Lukaševica atzīmēja, ka notiek tieši pretējais - tie sportisti, kuri atklāti kritizē Krievijas karu Ukrainā, nesaņem Krievijas atbalstu, lai nonāktu sacensībās.

Saeimas priekšsēdētāja vietniece aicināja vienoties spēcīgā nostājā aizliegumam Krievijas un Baltkrievijas sportistiem piedalīties Parīzes olimpiskajās spēlēs, paturot prātā, cik daudzu valstu sportisti boikotētu olimpiskās spēles, ja Krievijai būtu ļauts tajās piedalīties.

Tāpat jāņem vērā, ka daudzi Ukrainas sportisti nevar piedalīties olimpiskajās spēlēs Krievijas izvērstā kara dēļ - daudzi no viņiem ir ievainoti, atrodas gūstā vai gājuši bojā, pauda Latvijas delegācijas vadītāja. Šādos apstākļos redzēt krievu sportistus "maršējam pa Parīzes ielām" būtu amorāli, uzskata Kalniņa-Lukaševica.

Latvijas delegācijas vadītāja arī akcentēja, ka daudzi no Krievijas un Baltkrievijas atlētiem ir sporta klubos, kurus sponsorē personas un uzņēmumi, pret kuriem vērstas sankcijas, tāpat daudzi pārstāv militāros sporta klubus.

Asambleja jūnija sesijā turpinās diskutēt par izstrādē esošo deklarāciju par Krievijas un Baltkrievijas sportistu izslēgšanu no dalības olimpiskajās spēlēs.

Pastāvīgās komitejas sanāksmē spriests arī par Ukrainas rekonstrukciju, lai novērstu Krievijas agresijas kara izraisītās sekas. Kalniņa-Lukaševica, tiekoties ar EP Attīstības bankas prezidentu Karlo Montičelli, akcentēja Latvijas atbalstu Ukrainai, kas nu jau pārsniedz 1% no iekšzemes kopprodukta un no kura cita starpā piešķirti līdzekļi Čerņihivas apgabala atjaunošanai.

Piektdien Rīgā norisinās EPPA Pastāvīgās komitejas sanāksme, kas pulcē parlamentāriešus no 46 EP dalībvalstīm, informēja Saeimā.

Parīzes Olimpiskās spēles plānotas 2024.gadā.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu