Sv, 1.10.2023.

Video ⟩ Maskavā bezpilota lidaparāti ietriecas vismaz trīs augstceltnēs

Papildināts
TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 9
Foto: Baza

Krievijas mediji vēsta, ka otrdienas rītā Maskavā droni ietriekušies vismaz trīs daudzstāvu dzīvojamos namos. Ēkām nodarīti nelieli postījumi, un, pēc varas pārstāvju teiktā, neviens cilvēks nopietni nav cietis.

Platformā "Telegram" kanāls "Baza" vēsta, ka rīta triecienā Maskavā un Piemaskavā bija iesaistīti aptuveni 25 droni.

Atbilstoši kanāla avotu teiktajam lielāko daļu dronu Piemasakavā notriekušas pretgaisa aizsardzības sistēmas, bet daži ieķērušies kokos un vados, jo lidojuši nelielā augstumā.

Kanāls "Shot" vēsta, ka triecienā bijuši iesaistīti 30 droni.

Vismaz trīs droni ietriekušies dzīvojamos namos. Vienam no tiem bijuši spridzekļi, kas nav detonējuši.

Kremļa propagandas izdevumam "RIA Novosti" avoti teikuši, ka Maskavā viens drons trāpījis ēkai Profsojuznajas ielā 98, bet otrs - 24 stāvu namam Atlasova ielā Jaunajā Maskavā.

Profsojuznajas ielā drons ietriecies ēkas augšējos stāvos, nodarot postījumus ēkas fasādei un stiklojumam. Tiek evakuēti iedzīvotāji no trīs kāpņu dzīvokļiem.

Triecienā Atlasova ielā arī nodarīti postījumi augšējo stāvu fasādei un stiklojumam.

Atbilstoši provizoriskajai informācijā ēkā Atlasova ielā ietriecies drons, kas lidojis no Kalugas apgabala puses Maskavas virzienā.

Vēl viens drons ietriecies ēkā Ļeņina prospektā 92, pirmajā korpusā.

Kā pavēstīja Maskavas mērs Sergejs Sobjaņins,

medicīnisko palīdzību lūguši divi cilvēki, bet neviens nav nopietni cietis.

"Nevienam cilvēkam nebija vajadzīga hospitalizācija, nepieciešamā palīdzība tika sniegta uz vietas," sacīja mērs.

Kā vēsta "Telegram" kanāls "Mash",

Maskavā tiek slāpēti satelītnavigācijas signāli. Par traucējumiem GPS sistēmu darbā sūdzas taksisti un citi autovadītāji.

Maskavas policijā izsludināts plāns "Taifun", un tas nozīmē, ka tiek pulcēti darbinieki, kas tiek iesaistīti ārkārtējo situāciju seku likvidācijā. Maskavas Ārkārtējo situāciju ministrijā izsludināta komanda "Sbor", lai piesaistītu visus darbiniekus un rezerves tehniku.

Sprādzienam līdzīgs troksnis bijis dzirdams arī Maskavas apgabala Krasnogorskā.

Savukārt Krievijas Aizsardzības ministrijas tvitera kontā ierakstīts, ka "šorīt Kijivas režīms veica teroristisku uzbrukumu ar droniem Maskavas pilsētai".

"Uzbrukumā tika izmantoti astoņi droni. Visi ienaidnieka droni tika notriekti," piebildusi ministrija.

Ukraina noliedz līdzdalību

Ukraina noliegusi, ka būtu iesaistīta otrdienas dronu triecienā Maskavai.

"Protams, mēs tiešā veidā neesam iesaistīti," pret Kremli kritiski noskaņotā krievu žurnālista Aleksandra Pļuščeva radio pārraidē otrdien rītā sacīja Ukrainas prezidenta biroja vadītāja padomnieks Mihailo Podoļaks.

Par situāciju izsakoties ar nelielu humora devu, padomnieks pieļāva, ka droni, iespējams, atgriezušies pie tiem, kas tos sūtījuši.

"Jūs zināt, ka mēs tuvojamies mākslīgā intelekta laikmetam. Iespējams, ne visi droni ir gatavi uzbrukt Ukrainai un tie vēlas atgriezties pie saviem radītājiem un vaicāt: "Kāpēc jūs sūtat mūs pret Ukrainas bērniem? Kijivu? Un tā tālāk," sacīja padomnieks.

Vienlaikus viņš pieļāva, ka uzbrukumi Krievijas teritorijai pieaugs.

"Visiem tiem, kas tic, ka viņi var iznīcināt citu suverēnu valsti pilnīgi nesodīti, pēc 15 mēnešiem ir jāsaprot, ka viņi nevar atkārtot 2014.gadu," sacīja Podoļaks, atgādinot par togad notikušo Krimas un Donbasa daļas okupāciju.

Līdzīgu nostāji Podoļaks pauda arī tviterī.

"Bezpilota lidaparāti protestē, atsakās uzbrukt Ukrainas mierīgajiem pilsoņiem un atgriežas ar eksplozīvu protestu pie Krievijas "gaisa terora" autoriem, kas ierakušies Maskavā. Pat mākslīgais intelekts ir gudrāks par tālredzīgo Krievijas militāri politisko vadību," norādīja padomnieks.

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 9

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais