Pk, 22.09.2023.

Video ⟩ Eksperte: Kariņš ir izvēlējies labu brīdi, kad atkāpties no amata

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 6
Plāksne "Latvijas Republikas Ministru kabinets".
Plāksne "Latvijas Republikas Ministru kabinets". Foto: Zane Bitere/LETA

Pēc premjera Krišjāņa Kariņa lēmuma demisionēt un aicināt savu partiju virzīt citu premjera amata kandidātu politikas eksperti uzskata, ka arī nākamais premjers, visticamāk, būs no "Jaunās Vienotības", vēsta Latvijas Televīzijas (LTV) raidījums "Panorāma".

"Man šķiet, ka Krišjānis Kariņš ir izvēlējies labu brīdi, kad atkāpties no amata. Viņš atrodas popularitātes... neteikšu, ka virsotnē, bet tuvu tai savu vēlētāju vidū, vienlaikus ir acīmredzami, ka ir sākusies lejupslīde, un šādos apstākļos politiķim ir labāk demisionēt tad, kad viņš vēl ir populārs," sprieda sabiedriskās politikas centra "Providus" direktore, politoloģe Iveta Kažoka.

Runājot par iespējamiem premjera amata kandidātiem, Kažoka redz trīs kandidātus, "kas, manuprāt, gribētu būt premjerministri. Viens ir Arvils Ašeradens, finanšu ministrs, Evika Siliņa, labklājības ministre, un Anda Čakša, izglītības un zinātnes ministre. No šiem trim kandidātiem, manuprāt, vislabākās izredzes ir Ašeradenam vai Siliņai".

Politologs, Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes dekāns Jānis Ikstens savukārt atzina, ka viņam "patiešām ir žēl, ka Latvijas sabiedrība ir pazaudējusi šos divarpus mēnešus un tie ir veltīti, lai izglītotu Kariņa kungu un "Jauno Vienotību" par dažām ābeces patiesībām politikā".

Ikstens arī norādīja, ka Kariņš "bieži vien maina savus viedokļus, un visnotaļ dramatiski, kā tas arī ir gadījies tagad, kad viņš vēl piektdien teica, ka nemetīs plinti krūmos, bet šodien pusdienlaikā plinte aizlidoja krūmos ar plašu vēzienu".

Politoloģe, Rīgas Stradiņa universitātes Politikas zinātnes katedras docētāja Lelde Metla-Rozentāle domā, ka arī "Jaunā Vienotība" saprot, ka "vislabāk būtu ne tikai trīs partijas".

"Varbūt, ka šī personāliju nomaiņa varētu būt veids, kā tuvināt "Apvienoto sarakstu" valdībai un ļaut teikt, ka šādā gadījumā viņi ir gatavi pievienoties un veidot četru partiju valdību," sacīja Metla-Rozentāle.

TVNET jau vēstīja, ka Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) pirmdien, 14. augustā, sasauktajā preses konferencē nāca klajā ar paziņojumu, ka atkāpsies no premjera amata.

Kariņš sacīja, ka valsts attīstībai ir vajadzīgs daudz kas, bet pamatā spēcīga un dinamiska valdība, kas var pieņemt grūtus lēmumus. Kā apgalvoja premjers, pēc ilgām sarunām esot skaidrs, ka ''Apvienotais saraksts'' (AS) un Nacionālā apvienība (NA) dara visu, lai bremzētu jebkuru mēģinājumu ieviest valdībā dinamiskāku darbu. Ja nevar rast dinamismu šajā valdībā, tad ir nepieciešama jauna valdība, uzsvēra politiķis.

Kariņš arī norādīja, ka aicinājis JV valdi un frakciju izvirzīt jaunu nākamo premjera amata kandidātu.

Kariņš arī vairs nepretendēs uz Ministru prezidenta amatu.

Kariņš pateicās ministriem par paveikto darbu, kā arī vēlētājiem - par izrādīto uzticību.

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 6

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais