Šodienas redaktors:
Oļesja Garjutkina
Iesūti ziņu!

“Xiaomi Pad 6” tests: iespējams, manās rokās ir labākais 2023. gada planšetdators savā cenu segmentā

Raksta foto
Foto: Publicitātes foto

Planšetdatori aizņem diezgan šauru nišu starp viedtālruņiem un pārnēsājamiem datoriem. Vai tie patiešām ir nepieciešami, ja mums ir telefoni ar lieliem ekrāniem un aizvien plānāki pārnēsājamie datori? Nešaubos, ka ir nepieciešami. Tā ir praktiska ierīce: to var izmantot, lai skatītos fotogrāfijas un videoierakstus, strādātu ar dokumentiem, piedalītos videokonferencēs, lasītu grāmatas, izklaidētos un mācītos. Planšetdatora ekrāns ir ievērojami lielāks par telefona ekrānu (tas ir labi jūtams, skatoties fotogrāfijas un videomateriālus), turklāt tas ir daudz kompaktāks par pārnēsājamo datoru. No planšetdatora tiek prasīts, lai tas nodrošinātu datora cienīgas funkcijas, savukārt gabarīti –, lai būtu tuvāki telefonam. Vai jaunā planšetdatora “Xiaomi Pad 6” ražotājs ir ņēmis vērā šīs vēlmes? Tūlīt uzzināsiet.

Uzreiz pateikšu to, ko vajadzētu teikt tikai beigās: komplekts “Xiaomi Pad 6 Bundle”, kurā bez planšetdatora ir iekļauta klaviatūra, planšetdatora pildspalva un lādētājs un kurš maksā aptuveni 500 eiro, pārsteidz ar savām funkcijām: WQHD+ (Wide Quad High Definition Plus) izšķirtspējas līmeņa ekrāns, kura atjaunošanās frekvence ir 144 Hz, produktīvais un laika pārbaudītais procesors “Snapdragon 870”, patiešām labu skaņu nodrošinošie 4 skaļruņi ar “Dolby Atmos” tehnoloģiju, ietilpīgā 8840 mAh baterija, 6 GB operatīvā un 128 GB iekšējā atmiņa (nākotnē vajadzētu parādīties 8 GB/256 GB versijai) un tas viss ierīcē, kuras biezums ir 6,51 mm, bet svars – 490 g. Vēl vēlētos pieminēt lielisko salikšanas kvalitāti, kvalitatīvos korpusa materiālus. Varat iegādāties tikai planšetdatoru, kas maksā aptuveni 400 eiro, taču komplekts ir racionālāka izvēle. Ja iegādāsieties tikai planšetdatoru, bet vēlāk vēlēsieties iegādāties piederumus, gan par pildspalvu, gan klaviatūru nāksies maksāt 100 eiro.

Kas ir planšetdatora ārpusē?

“Xiaomi Pad 6” saglabā ražotāja tradīciju attiecībā uz kvalitāti, konkurētspējīgu cenu un augstu funkcionalitāti. Plānā vienlaidu metāla “Xiaomi Pad 6” korpusa biezums – 6,51 mm. Vienīgā izvirzītā vieta visā korpusā – kameras bloks. Var izvēlēties no diviem krāsu variantiem: melno “Gravity Gray” un bāli dzelteno “Gold”. Es testēju melno planšetdatoru, kura izskats atstāj iespaidu – solīdi. Ir patiešām patīkami turēt rokās ierīci, kurai ir kvalitatīvs korpuss.

“Xiaomi Pad 6” aizmugurē ir redzams ne tikai fotokameras bloks, bet arī trīs kontakti. Ar to starpniecību var savienot planšetdatoru ar firmas piederumu – klaviatūru. Magnētiskie savienojumi nodrošina, ka planšetdators ar piederumu tiek savienots ātri un stipri, bet 64 taustiņu klaviatūra ir ļoti ērta. Turklāt, lai būtu labāk redzami pustumsā, klaviatūras taustiņi ir pārklāti ar speciālu materiālu, kas atstaro uz tiem krītošo planšetdatora ekrāna gaismu. Tā ir “Xiaomi” alternatīva izgaismotajiem taustiņiem, kuri tērē baterijas resursus.

Abos “Xiaomi Pad 6” sānos ir labi redzamas atveru rindas – stereo sistēma, kuru veido 4 skaļruņi, kuri uztur “Dolby Atmos”. Skaņa – lieliska (kā planšetdatoram), ļoti detalizēta, skaļums ir pietiekams, gan klausoties mūziku, gan skatoties “YouTube” un citu saturu. Man patika skaļruņu izplatītā skaņa, kaut arī kompaktu ierīču audio sistēmām uzslavas nedāļāju. Skaņai – liels plus! Tiesa, lai izbaudītu skaņu, ir jābūt ieslēgtai “Dolby Atmos”.

Bez skaļruņiem rāmī ir vēl trīs nelielas atveres. Tie ir mikrofoni. Vēl viens mikrofons – apkārtējās vides trokšņa sensors atrodas kameru blokā.

Raksta foto
Foto: Publicitātes foto

Ja ekrāns ir novietots horizontāli, ieslēgšanas poga atrodas kreisajā pusē, augšējā stūrī, bet skaņas poga – augšpusē, kreisajā pusē. Respektīvi, abas pogas vienā pusē. Korpusa rāmja augšpusē ir magnētisks savienojums pildspalvai “Xiaomi Smart Pen” – vienkārši novietojiet pildspalvu uz rāmja, nedaudz pakustiniet un magnēts to pievelk. Otrās paaudzes “Xiaomi Smart Pen” un ekrāns uztur 4096 spiediena jutības līmeņus, bet rakstāmā baterija darbojas līdz 150 stundām. Tie, kuri strādā ar grafiku, to noteikti novērtēs. Arī pildspalvai ir divas pogas: ar vienu tiek atvērta “Piezīmju grāmatiņa”, otra ļauj izvēlēties līnijas biezumu un krāsu. Pildspalva ir paredzēta ne tikai grafikai – ar to ir ērti pārlūkot, veikt atzīmes.

Piesātināts ekrāna attēls

Viens no nozīmīgākajiem jebkura planšetdatora komponentiem ir ekrāns. 11 collu, WQHD+ izšķirtspējas (2880 x 1800 pikseļi) un ar maksimālu 144 Hz atjaunošanās frekvenci “Xiaomi Pad 6” IPS LCD ekrāns ir ar lielāku izšķirtspēju nekā standarta “Full HD+” ekrāni, tāpēc ir dabiski, ka attēls ir detalizētāks. To pamanīsiet uzreiz. Strādājot spilgtā gaismā diskomfortu nejutīsiet, – maksimālais ekrāna spilgtums ir vairāk nekā pietiekams. Ekrāna perimetru ietver šaurs 7 mm rāmis. Arī attiecībā uz skata leņķiem nekādu sūdzību nebūs, attēls saglabājas nemainīgs, skatoties no jebkura leņķa. Krāsu bagātība priecē acis, turklāt tās nenogurst arī tad, ja jāstrādā ilgi. Ekrāns ir pārklāts ar aizsargstiklu “GorillaGlass 3”.

Tiek piedāvāti trīs dažādi ekrāna krāsu varianti: “Oriģinālā krāsa PRO” (noklusējama, atjauno reālistiskas krāsas), “Spilgta” (pieskaņo krāsas saturam) un “Piesātināta” (izceļ krāsas). Varat precīzi regulēt ikviena režīma krāsu temperatūru. Var izvēlēties arī funkciju “Pielāgotas krāsas” – krāsu temperatūra tiek mainīta, ņemot vērā apkārtējās vides apgaismojumu.

Ekrāns uztur HDR10 funkciju, bet tas nozīmē, ka kontrasta attiecība un krāsu telpa tiek palielināta papildus, piesātināti tumši toņi tiek kombinēti ar ļoti gaišiem akcentiem, lai attēls būtu reālistisks. Planšetdatora “Xiaomi Pad 6” gaismas sensors atpazīst apkārtējās vides apgaismojumu un saskaņā ar tā datiem pieskaņo HDR attēla kvalitāti. Tiek uzturēts arī “Dolby Vision” – paplašināts HDR risinājums, kas sniedz kinoteātra sajūtu un optimizē kadru attēlu. “Xiaomi Pad 6” piedāvā divas mākslīgā intelekta (MI) funkcijas: DI HDR pilnveidošana un MEMC.

Ekrāns uztur maksimālo 144 Hz atjaunošanās frekvenci, bet var izvēlēties 60 Hz vai 90 Hz atjaunošanās frekvenci. Automātiskajā režīmā “Xiaomi Pad 6” ekrāns uztur 7 atjaunošanās frekvences: 30 Hz, 48 Hz, 50 Hz, 60 Hz, 90 Hz, 120 Hz un 144 Hz. Piemēram, ja ekrānā redzams statisks attēls, lai nešķērdētu baterijas resursus, tā atjaunošanās frekvence samazinās līdz 50 Hz. Attiecībā uz videoierakstiem, atjaunošanās frekvence ir atkarīga no kadru sekundē ātruma (30 Hz, ja ātrums ir 30 kadri/sekundē, 48 Hz, ja ātrums ir 24 kadri/sekundē utt.) Spēlējot spēles, ekrāna atjaunošanās frekvence būs 90 Hz, 120 Hz un 144 Hz.

Procesors un operētājsistēma

Planšetdatora “Xiaomi Pad 6” sirds – 8 kodolu procesors “Snapdragon 870”. 2021. g. prezentētais procesors tajā laikā tika instalēts lielākajā daļā flagmaņu. Populārajā testā “Antutu V10.0.1” tas saņēma augstu novērtējumu, turklāt speciālisti to novērtēja kā līdzsvarotu, tādu, kuram nepiemīt lielas pārkaršanas problēmas.

Ar “Snapdragon 870” produktivitāti ir pietiekami darbam ar programmām un spēlēm, kuras prasa daudz resursu, – datu apstrādes ātrums ir liels. Lietuvā šobrīd tiek piedāvāta “Xiaomi Pad 6” versija ar 6 GB operatīvo atmiņu (LPDDR5 RAM + UFS 3.1), vēlāk var parādīties modelis ar 8 GB atmiņu.

Planšetdatorā “Xiaomi Pad 6” ir integrēta modificētā “Android 13” versija “MIUI Pad 14”. Lietotāja saskarni raksturošu šādi: niansēta, kompakta, ērta. Ir daudz ekstras, interesantas funkcijas u.tml. Ja jums ir “Xiaomi” viedtālrunis, viss būs jau pazīstams, ir dažas nianses, taču jūs ātri pieradīsiet.

“Xiaomi Pad 6” vienlaikus var atvērt līdz 4 programmām un katru no tām skatīt atsevišķā logā. Tas ir gana ērti un ievērojami paplašina lietošanas iespējas. Ir arī “Konferenču rīki”, kuriem ir vairākas noderīgas funkcijas.

Raksta foto
Foto: Publicitātes foto

Baterija un darbības laiks

Kaut arī planšetdatora “Xiaomi Pad 6” biezums ir 6,51 mm, tam ir ietilpīga 8840 mAh baterija. Tas ir ļoti labs rezultāts, ja skatās uz skaitļiem. Pēc “Xiaomi” teiktā, baterijai vajadzētu darboties 65 stundas, ja tikai klausīsieties mūziku, 16 stundas, ja skatīsieties videoierakstus, 23 stundas, ja izmantosiet grāmatu lasīšanas režīmu, kā arī 27 dienas, ja dators strādās gaidīšanas režīmā. Komplektā ir iekļauts 33 W lādētājs, kas uzlādē bateriju 100 minūšu laikā. Protams, ja izmantosiet 100 % spilgtumu, lielu izšķirtspēju, maksimālo ekrāna atjaunošanās frekvenci, jaudīgajam procesoram “Snapdragon 870” vajadzēs daudz enerģijas, tāpēc baterijas resursi tiks patērēti ievērojami ātrāk, taču ikdienā tas nav nepieciešams: ja visu laiku pārlūkosiet tīmekli, ar baterijas resursiem pietiks 12 stundām, filmas varēsiet skatīties no 12 līdz 16 stundām (atkarībā no kadru skaita, izmantotajām funkcijām).

Raksta foto
Foto: Publicitātes foto

Fotoaparāti

“Xiaomi Pad 6” ir divas kameras: 13 Mp galvenā kamera un 8 Mp pašportretu kamera. Skatoties uz galvenās 13 MP kameras (f 2,2) tehnisko arsenālu (sensors, dažādas attēla tehnoloģijas), var teikt, ka nekā īpaša nav – viduvēji (kā, starp citu, arī daudziem citiem planšetdatoriem). Tomēr man ir jāatzīst, ka dienas gaismā ar “Xiaomi Pad 6” uzņemtie attēli ir lieliski, tajos ir labi saskatāmas detaļas, liels kontrasts, dabiskas krāsas un plašs dinamiskais diapazons. Ieslēdzot nakts režīmu, tumsā uzņemtajiem attēliem piemīt labs dinamiskais diapazons, krāsas ir piesātinātākas, arī digitālais “troksnis” nekrīt acīs. Galvenās kameras 4K videoieraksti ir tikpat labi kā fotogrāfijas – detalizēti, krāsaini, ar labu kontrastu un plašu dinamisko diapazonu.

Pašportretu kameru gribētos labāku. Tieši šī kamera tiek izmantota attēla demonstrēšanai konferenču un videosarunu laikā, tāpēc gribētos, lai attēls ir detalizētāks. Nesaku, ka attēls ir slikts, tas ir standarta – tāds pats, kā citiem planšetdatoriem – vienkārši pat nebiju pamanījis, ka no “Xiaomi Pad 6” sāku pieprasīt arvien vairāk. Taču, ir jāpiebilst, ka, pirmkārt, 8 MP kamerai ir neierasti plats 18 mm leņķis, tāpēc tas aptver lielu telpu, otrkārt, tai ir “Focus Frame” funkcija, kas patiešām darbojas efektīvi. Kas tas ir? Teiksim, konferences laikā jūs nedaudz noliecaties uz sāniem, atvirzāties u.tml., šādos gadījumos kamera it kā seko jums un nodrošina, lai jūs paliktu centrā. Pati kamera nerotē, vienkārši attēls tiek apgriezts pēc iespējas viedi, lai jūs vienmēr būtu centrā. Ja pieaicināt kolēģi, lai viņš pateiktu dažus vārdus konferences laikā, kameras filmēšanas leņķis paplašināsies, lai jūs abi iekļautos kadrā, kad kolēģis būs devies prom, – tas samazināsies. Vienkārši lieliski! Gaišums arī ir koriģējams: ja gaisma jums no aizmugures krīt uz ekrānu, tas nozīmē, ka jums attēlā vajadzētu būt tumšam, bet fonam gaišam, taču tā nav – gaišums tiek koriģēts tā, lai jūsu seja būtu labi redzama.

Raksta foto
Foto: Publicitātes foto

Vērtējums

Vienlaidu, augstas kvalitātes, solīds metāla korpuss, pievilcīgs dizains, lielāka ekrāna izšķirtspēja, lielāka ekrāna atjaunošanās frekvence – tas viss izceļ planšetdatoru “Xiaomi Pad 6” citu savas klases un cenu līmeņa datoru vidū.

“Xiaomi Pad 6” ir lieliski piemērots konferencēm, darbam, lai skatītos filmas, spēlētu sarežģītas spēles, bet tā “Dolby Vision” uzturošais 11 collu ekrāns, pateicoties krāsu temperatūras sensoram un automātiskajai ekrāna regulēšanai, ir lieliski piemērots grāmatu lasīšanai. Četri jaudīgi skaļruņi ar “Dolby Atmos” papildina kopējo labo iespaidu.

Ieteiktu iegādāties visu komplektu ar patiešām parocīgo klaviatūru un planšetdatora pildspalvu, kas ir piemērota ne tikai rakstīšanai un zīmēšanai, bet arī pārlūkošanai, pierakstiem u.tml. Instalētā intuitīvā programmatūra (kaut arī no skata diezgan pieticīga) piedāvā daudz dažādu iespēju.

“Xiaomi Pad 6” ir ātrs un jaudīgs, tam ir lielisks ekrāns, skaļruņi, kas nodrošina labu skaņu, un kamera, kas fotografē un filmē pietiekami kvalitatīvi. Baterija – ietilpīga, uzlādes ātrums nav pats ātrākais, taču nakts laikā 100 minūtes baterijas uzlādei vienmēr atradīsiet. Baterija tiek izmantota pietiekami taupīgi.

Kopumā planšetdators “Xiaomi Pad 6” man atstāja tik labu iespaidu, ka es bez sirdsapziņas pārmetumiem to ieteiktu draugiem. Turklāt pievilcīgā cena ir vēl viens nozīmīgs iemesls.

Raksta foto
Foto: Publicitātes foto

Bet tagad par trūkumiem: nav mobilo sakaru iespējas, nav GPS, nav microSD ligzdas. No šīm trim lietām man visvairāk pietrūka GPS – ceļojot pa Eiropu ar automobili, kā galveno navigatoru jau vairākus gadus izmantoju planšetdatoru. Ja “Xiaomi Pad 6” būtu GPS funkcija, droši teiktu, ka tas ir labākais 2023. gada planšetdators savā cenu segmentā. Taču ne visiem GPS ir nepieciešams. Turklāt, ja jums ir “Xiaomi” telefons, tas un “Xiaomi Pad 6” būs ideāls datu apmaiņas pāris.

Produkta apskatu veica neatkarīgs žurnālists.

Uz augšu