Itālija apstiprina stingrākus pasākumus pret nelegālo migrāciju

TVNET/LETA/DPA
Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls. Foto: YARA NARDI / REUTERS

Itālijas valdība pirmdien apstiprinājusi stingrākus pasākumus cīņā ar nelegālo migrāciju pāri Vidusjūrai.

Premjerministres Džordžijas Meloni vadītā valdība nolēma pagarināt nelegālo imigrantu aizturēšanu pirms iespējamās deportēšanas par sešiem mēnešiem, maksimālajam aizturēšanas laika sasniedzot 18 mēnešus. Papildu laiks ir nepieciešams, lai noteiktu, vai personai ir tiesības palikt, un vajadzības gadījumā ļautu veikt tiešu deportāciju no aizturēšanas centriem.

Itālijas Aizsardzības ministrija izveidos struktūras, lai aizturētu migrantus, kas ieradušies valstī nelegāli. Šos aizturēšanas centrus paredzēts izveidot mazapdzīvotos valsts reģionos, tādējādi novēršot "turpmākas neērtības un nedrošību Itālijas pilsētās", skaidro Meloni.

Meloni tuvu stāvoši avoti atklāja, ka premjerministre valdības sanāksmē sacījusi, ka valdība ir vienota attiecībā uz jaunajiem pasākumiem.

Pēdējās dienās tūkstošiem nelegālo imigrantu, kas atceļojuši laivās no Āfrikas, atkal izkāpuši krastā Vidusjūras salā Lampedūzā. Pagājušo otrdien salā ieradās vairāk nekā 5000 cilvēku, kas ir vienas dienas rekords. Pēc tam tūkstošiem migrantu ar policijas laivām vai prāmjiem tika aizvesti uz Sicīliju vai Itālijas kontinentālo daļu. Vēlāk situācija atgriezās daudz maz ierastā gultnē.

Meloni norādīja, ka nepieciešama stingra nostāja, vienlaikus uzsverot, ka jāturpina cīņa pret cilvēku kontrabandistiem.

"Cīņa pret nelegālo masveida imigrāciju un cilvēku kontrabandistiem ir Itālijai un Eiropai izšķiroša cīņa," uzskata Meloni, kas Itālijas valdību vada pēdējos 11 mēnešus.

Aktuālais šodien
Svarīgākais