Pk, 1.12.2023.

ASV Federālā rezervju sistēma nemaina bāzes procentlikmi

LETA/AFP
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments
Foto: AFP/SCANPIX

ASV Federālās rezervju sistēmas (FRS) Atvērtā tirgus komiteja trešdien nolēma nemainīt bāzes procentlikmi.

Pēc komitejas kārtējās divu dienu sēdes tika paziņots, ka bāzes procentlikmes mērķrādītājs tiek saglabāts 5,25-5,5% līmenī. Tas ir augstākais bāzes procentlikmes līmenis ASV kopš 2001.gada.

Nolūkā panākt, lai gada inflācija samazinās līdz 2% līmenim, FRS bāzes procentlikmi bija regulāri paaugstinājusi kopš pagājušā gada marta.

Šogad bāzes procentlikmes mērķrādītājs palielināts jau četras reizes - februārī, martā, maijā un jūlijā tas tika paaugstināts par ceturtdaļu procentpunkta, bet jūnijā netika mainīts.

Pagājušajā gadā bāzes procentlikmes mērķrādītājs tika paaugstināts septiņas reizes. Mērķrādītājs tika palielināts martā un maijā, abas reizes to paaugstinot par pusi procentpunkta, kā arī jūnijā, jūlijā, septembrī un novembrī, kad tas tika palielināts par trim ceturtdaļām procentpunkta. Savukārt decembrī tas tika paaugstināts par pusi procentpunkta.

Pirms tam bāzes procentlikmes mērķrādītājs nemainīgā līmenī bija kopš 2020.gada marta, kad tas tika samazināts, lai atbalstītu ekonomiku koronavīrusa pandēmijas izraisītās krīzes laikā.

Gada inflācija ASV augustā pieauga līdz 3,7% salīdzinājumā ar 3,2% jūlijā, tādējādi kāpums tika reģistrēts otro mēnesi pēc kārtas.

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu