Noskaties ⟩ Latvijas žurnālistiem izdodas iefiltrēties migrantu kontrabandistu tīklā

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 6
Foto: Ekrānšāviņš

Atsaucoties darba sludinājumam populārajā lietotnē "TikTok" un iefiltrējoties starp migrantu pārvadātājiem, LTV raidījums "Aizliegtais paņēmiens" izpētīja starptautisku shēmu, ar kuras palīdzību Eiropā tiek nogādāti nelegālie migranti.

"Aizliegtais paņēmiens" atsaucās "TikTok" izvietotam sludinājumam, kurā steidzami meklē šoferus. Sarunas laikā apstiprinājās aizdomas, ka tie nepieciešami cilvēku kontrabandai. Samaksa notiekot tikai pēc padarītā, turklāt kriptovalūtā.

"Priekšnieks" esot Amirs, bet sarunas no arābu uz krievu valodu žurnālistiem, kas izliekas par šoferiem, kas būtu gatavi migrantus pārvadāt, tulko kāds cilvēks vārdā Nazars.

Nākamajā dienā Amira bandas vārdā "Aizliegtā paņēmiena" komandai zvana kāds cilvēks, kurš savu vārdu skaidri nenosauc. Mahirs precizē, ka jāvirzās no Krāslavas uz augšu, galu galā vienojas, ka jābrauc uz Dagdu. Kad "Aizliegtais paņēmiens" nonācis līdz Preiļiem, Mahirs atsūta "Google Maps" kartes attēlu ar punktu, kur jāsavāc cilvēki, - tas ir netālu no Asūnes.

Plkst. 5.29 no rīta pienāk ziņa no Mahira: "Neviens neatbild. Vispār... Pavadonis neceļ klausuli, nevaru sazvanīties. Iespējams, ka viņus visus paņēma ciet." Līdz ar to pārvadājums atceļas un jābrauc vien atpakaļ uz Rīgu.

20. septembrī  Mahirs paziņo, ka esot darbs – divas aktuālas cilvēkus grupas, kas jāsavāc rīta pusē ap pieciem, un tad pa taisno jāved uz Vāciju. Cena par cilvēku – 800 eiro, kaut gan iepriekš solīti 1600.

Šoreiz žurnālisti zvana un paziņo policijai, ka iegūta gana ticama informācija par vietu, kur varētu atrasties cilvēki, kuri nelegāli šķērsojuši robežu. 

Jau drīz pienāk ziņa no policijas par situāciju Pipiros – aizturēti 14 cilvēki, lielākā daļa – vīrieši. Policija atsūta arī foto un video apliecinājumu.

Tikmēr Mahirs šoferim nosūta vēl vienu punktu, kur braukt pēc cilvēkiem. Arī tajā policija pēc ziņu saņemšanas aiztur aptuveni 20 cilvēku.

Plašāk skaties sižetā!

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 6

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais