Pk, 8.12.2023.

Noskaties ⟩ Izraēlas armija publicējusi video ar “Hamās” sagūstītajiem ķīlniekiem al Šifas slimnīcā (5)

TVNET
CopyLinkedIn Draugiem X
Foto: Ekrānuzņēmums no video

Izraēlas armijas preses pārstāvis viceadmirālis Daniels Hagari svētdienas vakara brīfingā nācis klajā ar jauniem pierādījumiem, kas apliecina, ka “Hamās” kaujinieki 7. oktobrī veda ķīlniekus uz al Šifas slimnīcu. Šie pierādījumi ietvēra videoierakstu no slimnīcā ierīkotās novērošanas kameras, ziņo Newsru.co.il.

Pirms videomateriāla demonstrēšanas Hagari sacīja, ka pie slimnīcas atrastais pikaps, par kuru tika ziņots iepriekš, piederēja teroristiem un tika izmantots 7. oktobra uzbrukumā.

Žurnālistiem tika demonstrēts videoieraksts no novērošanas kameras, kas novietota pie slimnīcas ieejas.  Video uzņemts 7. oktobrī no plkst. 10.42 līdz 11.01.

Novērošanas kamerā bija redzams, kā bruņoti “Hamās” kaujinieki slimnīcā ieved divus ķīlniekus; saskaņā ar Izraēlas izlūkdienestu datiem tie ir Nepālas un Taizemes pilsoņi.

Vienu no ķīlniekiem vairāki bruņoti vīrieši velk ar spēku, bet otru uz slimnīcas nestuvēm nogādā vienā no kabinetiem, jo viņš ir ievainots. Bruņoti vīrieši paliek ārā, lai apsargātu telpu.

Izraēlas armija uzsver: šis video pierāda, ka bruņoti “Hamās” kaujinieki izmantoja medicīnas iestādi savām vajadzībām.

Al Šifas slimnīcas pārstāvji intervijā telekanālam “Al-Jazeera” norādīja, ka Izraēlas armijas apsūdzības esot nepamatotas. Slimnīca nav saistīta ar teroristiem un ir pilnībā civila iestāde.

“Hamās” izplatīja paziņojumu, kurā teikts, ka “Izaddin al-Qassam Brigades” (“Hamās” kaujinieku spārns) jau iepriekš skaidri norādīja, ka viņi rūpējas par to, lai ievainotie ķīlnieki saņemtu nepieciešamo medicīnisko aprūpi, pirms tos nogādā atpakaļ pastāvīgajās ieslodzījuma vietās. “Hamās” uzsver, ka Izraēlas armijas publiskotie videoieraksti nevarot pierādīt, ka slimnīca bija organizācijas vadības centrs.

Komentāri (5)CopyLinkedIn Draugiem X

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais