Baidens: pastāv "reālas" iespējas pagarināt pagaidu pamieru Gazā

TVNET/LETA/AFP
CopyLinkedIn Draugiem X
ASV prezidents Džo Baidens
ASV prezidents Džo Baidens Foto: AFP/SCANPIX

ASV prezidents Džo Baidens piektdien paziņoja, ka grupējuma "Hamās" ķīlnieku pirmās grupas atbrīvošana ir "tikai sākums" un ka pastāv "reālas" iespējas pagarināt pagaidu pamieru Gazas joslā.

Runājot ar reportieriem Nentaketā, kur Baidens ar ģimeni pavada Pateicības dienas brīvdienas, ASV prezidents arī sacīja, ka ir laiks "atjaunot" darbu pie divu valstu risinājuma, lai panāktu mieru starp Izraēlu un palestīniešiem.

Palestīniešu grupējums "Hamās" piektdien Gazas joslā Starptautiskajai Sarkanā Krusta komitejai (SSKK) nodeva pirmo 24 ķīlnieku grupu - 13 izraēliešus, 10 Taizemes pilsoņus un vienu filipīnieti. Apmaiņā pret šiem ķīlniekiem Izraēla atbrīvoja 39 palestīniešu cietumniekus - 24 sievietes un 15 zēnus un jauniešus.

Baidens, kurš vadīja ASV centienus nodrošināt pauzi karadarbībā starp Izraēlu un "Hamās" kaujiniekiem Gazas joslā, arī pauda uzskatu, ka "ir reālas iespējas" pagarināt pamieru.

Baidens atzinīgi novērtēja to, ka šis process piektdien sācies kā četru dienu pamiers, lai veiktu teroristu sagrābto ķīlnieku atbrīvošanu apmaiņā pret ieslodzījumā esošo palestīniešu kaujinieku atbrīvošanu.

"Tas ir tikai sākums, bet tas līdz šim noritējis labi," sacīja Baidens.

Atbildot uz jautājumu, vai pamiera vienošanās ietvaros no "Hamās" gūsta var tikt atbrīvotas amerikāņu sievietes un bērni, Baidens sacīja, ka viņš nezina, kad šie ķīlnieki tiktu atbrīvoti, bet "mēs gaidām, ka tas notiks".

Viņš arī aicināja pastiprināt centienus uz dzīvotspējīgas palestīniešu valsts izveidošanu līdzās Izraēlai, pieminot "vajadzību atjaunot mūsu apņemšanos virzīt šo divu valstu risinājumu".

KomentāriCopyLinkedIn Draugiem X
Aktuālais šodien
Svarīgākais