Izraēla saņēmusi svētdien atbrīvojamo ķīlnieku sarakstu, taču plašāku informāciju nesniedz

TVNET/LETA
CopyLinkedIn Draugiem X
Foto: AP/Scanpix

Izraēla saņēmusi to ķīlnieku sarakstu, kurus Gazas joslas radikālais palestīniešu grupējums "Hamās" paredzējis atbrīvot svētdien, paziņoja Izraēlas premjerministra Benjamina Netanjahu birojs.

"Drošības amatpersonas pārbauda sarakstu," svētdienas rītā saziņas platformā "X" pavēstīja Netanjahu birojs, neminot atbrīvojamo ķīlnieku skaitu, taču solot vairāk informācijas sniegt vēlāk.

Izraēlas portāls "Ynet", atsaucoties uz ziņām, ko tas neoficiāli ieguvis no Izraēlas amatpersonām, raksta, ka "Hamās" svētdien atbrīvošot 13 ķīlniekus, kuru vidū būšot arī vairāki ASV pilsoņi.

Jau ziņots, ka saskaņā ar vienošanos par pamieru piektdien "Hamas" atbrīvoja pirmo 24 ķīlnieku grupu - 13 Izraēlas pilsoņus un 11 citu valstu pilsoņus. Savukārt Izraēla atbrīvoja 39 palestīniešu cietumniekus.

Sestdien "Hamas" atbrīvoja vēl 17 ķīlniekus - 13 Izraēlas pilsoņus un četrus citu valstu pilsoņus, bet Izraēla atbrīvoja vēl 39 palestīniešu cietumniekus.

Pēc septiņas nedēļas ilguša kara puses vienojās par četru dienu pamieru no piektdienas līdz pirmdienai, lai veiktu ķīlnieku apmaiņu pret Izraēlā ieslodzītajiem palestīniešiem un piegādātu humāno palīdzību Gazas joslai.

Kataras Ārlietu ministrija, ar kuras starpniecību tika panākts pamiers, svētdien pauda cerību, ka izdosies pamieru pagarināt.

"Mēs ceram (..) pagarināt pamieru vairāk par šīm četrām dienām un sākt nopietnākas sarunas par pārējiem ķīlniekiem," telekanālam CNN sacīja Kataras Ārlietu ministrijas preses sekretārs Madžeds al Ansari.

Jau vēstīts, ka 7.oktobrī "Hamās" sarīkoja slaktiņu Izraēlā, noslepkavojot vairāk nekā 1200 cilvēku, no kuriem absolūtais vairākums bija civilpersonas. Vēl aptuveni 240 cilvēkus, tajā skaitā sievietes, bērnus un sirmgalvjus, teroristi sagrāba par ķīlniekiem un aizveda uz Gazas joslu.

Uz "Hamās" uzbrukumu Izraēla reaģēja ar Gazas joslas masveida bombardēšanu, bet vēlāk izvērsa arī sauszemes operāciju. Izraēla ir solījusi pēc pamiera beigām atsākt intensīvu ofensīvu Gazas joslā.

KomentāriCopyLinkedIn Draugiem X
Aktuālais šodien
Svarīgākais