NATO jāgatavo sava militārā rūpniecība iespējamai ilgai konfrontācijai ar Krieviju, uzskata Stoltenbergs (12)

TVNET/LETA/UNIAN
CopyLinkedIn Draugiem X
NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs
NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs Foto: AP/Scanpix

NATO ir jāattīsta sava militārā rūpniecība, lai sagatavotos pat gadu desmitiem ilgai konfrontācijai ar Krieviju, intervijā Vācijas izdevumam "Die Welt" paziņoja NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs.

Ja Vladimira Putina režīms gūs uzvaru Ukrainā, nevar garantēt, ka Krievijas agresija netiks vērsta pret citām valstīm, tādēļ NATO valstīm ir ātrāk ir jāattīsta sava militārā rūpniecība.

Stoltenbergs uzsvēra, ka NATO ir jāgatavojas iespējamai konfrontācijai ar Krieviju, kas var turpināties gadu desmitiem.

"Ja Putins uzvarēs Ukrainā, nav garantiju, ka Krievijas agresija netiks vērsta pret citām valstīm. Labākā aizsardzība pašlaik ir atbalstīt Ukrainu un investēt NATO militārajā potenciālā. Savaldīšana darbojas tikai tad, ja tā vieš uzticību,"

norādīja alianses ģenerālsekretārs.

Viņaprāt, NATO dalībvalstīm steidzami ir jāatjauno un jāpaplašina rūpniecības bāze, lai palielinātu piegādes Ukrainai un papildinātu savas rezerves.

Tas nozīmē pāreju no miera laika lēnās ražošanas uz ātru ražošanu, kas nepieciešama konflikta laikā. Valstīs ar tirgus ieroču ražotājiem ir vajadzīgi līgumi, lai tie varētu palielināt ražošanu, paskaidroja NATO ģenerālsekretārs.

Turklāt viņš brīdināja, ka Krievija gatavo savu ekonomiku ilgstošam karam, kam vajadzētu piespiest NATO valstis darīt vairāk, lai sevi aizsargātu.

"Tā kā Krievija visu savu ekonomiku virza uz karu, arī mums ir jādara vairāk mūsu drošības labā,"

mudināja Stoltenbergs. Rietumiem ir līdzekļi, lai pārspētu Krieviju gan ražošanas, gan investīciju ziņā, taču, ja NATO šim piemēram nesekos, Putins būs ieguvējs un tas apdraudētu Eiropas drošību, viņš brīdināja.

Komentāri (12)CopyLinkedIn Draugiem X
Aktuālais šodien
Svarīgākais