Krievijas okupācijas varas vietvaldis Zaporižjā atzīst pret Krieviju noskaņoto ukraiņu deportāciju (1)

TVNET/LETA/UKRAINSKA PRAVDA
CopyLinkedIn Draugiem X
Foto: Reuters/ScanPix

Zaporižjas apgabala "gubernatora" amatā krievu okupantu ieceltais Jevgēņijs Baļickis nesenā intervijā atzinis, ka Krievijas varasiestādes deportē Ukrainas pilsoņus, kas iestājas pret Krievijas iebrukumu vai aizvaino Krieviju.

Okupantu varasiestādes "izsūtījušas daudz ģimeņu, kas neatbalstīja īpašo militāro operāciju vai aizvainoja Krieviju, cita starpā Krievijas karogu, himnu" vai diktatoru Vladimiru Putinu, intervijā sacīja Baļickis.

Ukraiņu ģimeņu piespiedu deportācija esot viņu pašu labā, jo okupantu varasiestādēm nāktos ar viņiem nākotnē "skaidroties" ar stingrākām metodēm, vai arī viņus nogalinātu prokrieviskie pilsoņi, apgalvoja okupantu vietvaldis.

Okupantu varasiestādes devušas ukraiņu ģimenēm iespēju izbraukt pašam, bet dažas deportētas, pielietojot spēku, sacīja Baļickis.

Okupanti bijuši spiesti arī pieņemt dažus "ārkārtīgi bargus lēmumus", par kuriem, kā atzina vietvaldis, viņš nevēlas runāt, šādi, iespējams, dodot mājienu par ukraiņu nogalināšanu bez tiesas un izmeklēšanas.

2022.gada 24.februārī Krievija uzsāka pilna mēroga iebrukumu Ukrainā, dažādos veidos pārkāpjot starptautiskās normas. Ukraina un starptautiskie izmeklētāji dokumentē kara noziegumus, ko Krievija pastrādājusi Ukrainas teritorijā, taču to iztiesāšana prasīs laiku.

Komentāri (1)CopyLinkedIn Draugiem X
Aktuālais šodien
Svarīgākais