Čehijā tūkstošiem lauksaimnieki protestē robežkontroles punktos

TVNET/LETA
CopyLinkedIn Draugiem X
Foto: STR

Čehijā tūkstošiem lauksaimnieku ceturtdien sapulcējās pie robežkontroles punktiem un lielākajās pilsētās, pieprasot izmaiņas Eiropas Savienības (ES) kopējā lauksaimniecības politikā.

Pēdējo nedēļu laikā līdzīgi lauksaimnieku protesti ir notikuši daudzviet ES. Lauksaimnieki sūdzas par ES politiku vides un citos jautājumos, kas uzliek finansiālu slogu un sadārdzina viņu produkciju salīdzinājumā ar precēm, kas tiek importētas no valstīm, kas nav ES.

Eiropas Komisija (EK) dažu pēdējo nedēļu laikā ir nedaudz piekāpusies, tomēr protesti turpinās.

Čehijas Lauksaimniecības kamera paziņoja, ka protesti notiek visā valstī un ielās izbraukuši aptuveni 3000 traktori.

Lauksaimnieki šodien pulcējās pie robežšķērsošanas punktiem ar Slovākiju un Poliju un izmantoja traktorus un lauksaimniecības tehniku, lai aizsprostotu ceļus un kavētu satiksmi. Viņi pieprasa izbeigt lauksaimnieciskās ražošanas ierobežojumus, samazināt birokrātiju lauksaimniecībā un mainīt ES un Ukrainas vienošanos par lauksaimniecības produktu importu.

Lauksaimnieki visā Eiropā uzskata, ka Ukrainas produktu imports un to radītā konkurence ir samazinājusi viņu ienākumus.

Čehijas lauksaimniecības ministrs Mareks Vibornijs sacīja, ka saprot lauksaimniekus. "Arī mani satrauc nevajadzīgā birokrātija un dažas no nereālajām prasībām, ko ES izvirza mūsu lauksaimniekiem," platformā "X" norādīja ministrs.

KomentāriCopyLinkedIn Draugiem X
Aktuālais šodien
Svarīgākais